Vali Doğan’dan Meclis Binası ve Adalı Konağı’nda İnceleme - Reyhanli Gizem Gazetesi - Reyhanlının Bağımsız Siyasi Gazetesi Haberin Adersi- Güncel Haber Sitesi Reyhanlı'nın KalbiReyhanli Gizem Gazetesi – Reyhanlının Bağımsız Siyasi Gazetesi Haberin Adersi- Güncel Haber Sitesi Reyhanlı'nın Kalbi

16 Haziran 2024 - 19:12

Vali Doğan’dan Meclis Binası ve Adalı Konağı’nda İnceleme

Vali Doğan’dan Meclis Binası ve  Adalı Konağı’nda İnceleme
Son Güncelleme :

07 Mayıs 2021 - 11:19

Bu Haber 35 kez okunmuştur.
reklam

Hatay Valisi Rahmi Doğan Meclis Binası ve Adalı Konağı’nda incelemelerde bulundu.
Restorasyon çalışmaları son aşamaya gelen tarihi Meclis Binası ve Adalı Konağı’nı basın mensupları ile gezerek incelemelerde bulunan Vali Doğan, incelemelerin ardından basın açıklaması gerçekleştirdi.
Üç alandan oluşan binada Meclis Binasının Kültür Sanat Merkezi, Adalı Konağının Hatay Valiliği Mutfak Sanatları Merkezi, eski Antakya Oteli yerinin ise restoran olarak hizmet vereceğini ve toplamda 4 bin metrekarelik bir alana sahip olan binanın tamamının haziran ayının ilk haftasında faaliyete geçeceğini belirten Vali Doğan, “Biz bu üç alanı birleştirdik ve bir konsept üzerine dizayn ettik. Meclis binasının olduğu yer eskiden künefeciydi ve alt tarafında köfteciler vardı. Meclis binasının tamamını kültür sanat merkezi yaptık. içerisinde bir tane kütüphane, 450 kişilik konferans ve tiyatro salonu var. Adalı Konağı’nın en üst katı ve orta alandaki bazı alanları Valilik Mutfak Sanatları Merkezi olarak kullanacağız. Hatay Mutfak Sanatları Merkezini Hatay Valiliği olarak biz ihale edeceğiz ancak bu bahsettiğim yer 2000 metre kare alana sahip olan Antakya Otelinin bulunduğu alan. Takdir edersiniz ki bu kadar büyük bir alanı Valilik olarak bizim İşletmemiz mümkün değil. Biz Hatay Mutfak Sanatları Merkezinde ihtiyacımız olan kısmı alıp arta kalan kısmını ve Antakya Oteli’nin bulunduğu alanı Hatay’a hizmet edecek, gastronomimizi öne çıkartacak, dışarıdan gelen misafirlerimizi memnun edecek firmalar için ihaleye çıktık. İhale henüz neticelenmedi, arkadaşlarımız üzerinde çalışıyorlar. Binanın tamamı Haziran ayının ilk haftasında faaliyete geçmiş olacak. Meclis binasında orijinal koltuklar kullanılacak. Eski koltuklar söküldü alındı, uzmanları tarafından bakımları yapıldı. Zemin oluşturulduğu an koltuklar yerine takılacak. Burayı kim kullanmak istiyorsa kullanabilir, bizde zaten kullanılmasını istiyoruz” dedi.
İncelemelerde Hatay Valisi Rahmi Doğan’a Vali Yardımcısı Yusuf İzci ve basın mensupları eşlik etti.

YORUM YAP

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.