Vali Doğan’dan, Noel Bayramı Mesajı - Reyhanli Gizem Gazetesi - Reyhanlının Bağımsız Siyasi Gazetesi Haberin Adersi- Güncel Haber Sitesi Reyhanlı'nın KalbiReyhanli Gizem Gazetesi – Reyhanlının Bağımsız Siyasi Gazetesi Haberin Adersi- Güncel Haber Sitesi Reyhanlı'nın Kalbi

18 Mayıs 2024 - 21:53

Vali Doğan’dan, Noel Bayramı Mesajı

Vali Doğan’dan, Noel Bayramı Mesajı
Son Güncelleme :

26 Aralık 2022 - 18:04

Bu Haber 1 kez okunmuştur.
reklam

Hatay Valisi Rahmi Doğan, Noel Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayımladı.
Vali Doğan, mesajında şu ifadelere yer verdi:
“Tarih boyunca 13 medeniyete ve 3 semavi dine ev sahipliği yapan kardeşliğin ve hoşgörünün simge şehri Hatay’da; kültürel zenginliğimizin ayrılmaz bir parçası olarak gördüğümüz, sevinçte ve kederde birlikte olduğumuz Hristiyan vatandaşlarımızın Noel Bayramını tebrik ediyorum.
Bulunduğumuz coğrafyada; Müslüman, Hristiyan ve Musevi vatandaşlarımız dünyada eşine rastlanmayan bir kaynaşma ve hoşgörü örneği sergilemektedir. Geçmişten bugüne ilimizin kültürel değerlerini zenginleştiren, Hatay’ımızın mevcut hoşgörü iklimini daha da pekiştiren bayram günleri, tüm farklılıkların karşılıklı saygı ve sevgi içerisinde bir arada kutlandığı müstesna günlerdir.
Bu duygu ve düşüncelerle; Noel’in tüm Hristiyan vatandaşlarımıza mutluluk getirmesini temenni ediyor, yüzyıllardır bu topraklarda bir arada yaşadığımız Hristiyan vatandaşlarımızın Noel Bayramı’nı en samimi duygularımla kutluyorum.”

YORUM YAP

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.