Vali Doğan’dan Noel Bayramı Mesajı « Reyhanli Gizem Gazetesi – Reyhanlının Bağımsız Siyasi Gazetesi Haberin Adersi- Güncel Haber Sitesi Reyhanlı'nın Kalbi

23 Nisan 2021 - 12:10

Vali Doğan’dan Noel Bayramı Mesajı

Vali Doğan’dan  Noel Bayramı Mesajı
Son Güncelleme :

25 Aralık 2018 - 9:19

Bu Haber 6 kez okunmuştur.
reklam

Hatay Valisi Rahmi Doğan, Noel Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayımladı. Vali Doğan, mesajında şu ifadelere yer verdi:
“Zengin sosyal ve kültürel dokusu ile hoşgörünün merkezi ilimizde aynı iklimi teneffüs eden toplumun bireyleri olarak sevinç ve kederde birlikte olduğumuz Hristiyan hemşerilerimizin Noel Bayramı’nı tebrik ediyorum.
3 semavi dine mensup vatandaşlarımızın birlikte kutladığı Bayram günleri, insanımıza mutluluk veren, birbirimizle olan gönül bağlarını güçlendiren, birlik ve beraberliğimizi pekiştiren özel zamanlardır. Düşünce, inanç ve temel insan haklarına saygıyı esas alan kadim bir geleneğin mensupları olarak bizler, coğrafyamızda yaşayan farklı inanç ve kültürleri kıymetli birer zenginlik unsuru olarak kabul ediyoruz.
Milletimizin huzur ve esenliği yanında geleceğe daha büyük güvenle bakmamıza vesile olan bu anlayış, kıyamete kadar tek bir millet olarak varlığımızı yaşatacak en önemli gücümüzdür.
Bu duygu ve düşüncelerle; Noel’in tüm Hristiyan vatandaşlarımıza mutluluk getirmesini temenni ediyor, hiçbir ayrım gözetmeden yüzyıllardır bu topraklarda bir arada yaşadığımız Hristiyan vatandaşlarımızın Noel Bayramı’nı en samimi duygularımla kutluyorum.”

YORUM YAP

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.