Vali Doğan’ın 10 Aralık Dünya İnsan Hakları Günü Mesajı « Reyhanli Gizem Gazetesi – Reyhanlının Bağımsız Siyasi Gazetesi Haberin Adersi- Güncel Haber Sitesi Reyhanlı'nın Kalbi

9 Aralık 2021 - 16:28

Vali Doğan’ın 10 Aralık Dünya İnsan Hakları Günü Mesajı

Vali Doğan’ın 10 Aralık  Dünya İnsan Hakları Günü  Mesajı
Son Güncelleme :

10 Aralık 2019 - 9:08

Bu Haber 9 kez okunmuştur.
reklam

Hatay Valisi Rahmi Doğan, 10 Aralık Dünya İnsan Hakları Günü dolayısıyla bir mesaj yayımladı. Vali Doğan mesajında şu ifadelere yer verdi:
İnsan Hakları Evrensel Bildirgesi’nin 1948’de Birleşmiş Milletler Genel Kurulu’nda kabul edildiği gün olan 10 Aralık, Dünya İnsan Hakları Günü olarak kutlanmaya başlanmıştır.
Her türden ayrımcılığa karşı olan, toplumsal refahı ve sosyal adaleti devam ettirmek için çabalarından vazgeçmeyen ülkemiz, İnsan Hakları Evrensel Bildirgesi’ne ilk imza atan ülkeler arasındadır. İnsanın doğuştan elde ettiği hak ve özgürlüklerin, anayasal bağlamda güvence altına alındığı ülkemizde daha adil ve daha özgür bir zeminin çalışmaları da her daim devam etmektedir.
Bildirge’nin birince maddesinde, ‘’Bütün insanlar özgür, onur ve haklar bakımından eşit doğarlar. Akıl ve vicdana sahiptirler, birbirlerine karşı kardeşlik anlayışıyla davranmalıdırlar’’ diyerek esas olan konuya dikkat çekilmektedir. Bizler hem kendi ulusumuz içinde hem de uluslararası düzeyde tüm insanlarla kardeşlik ilişkilerimizi geliştirmeli, insanların onuruna ve haklarına saygı duymalıyız. Bu ortak anlayışta karar kılmalı, bu taahhüdün yerine getirilmesi için özen göstermeliyiz.
Birleşmiş Milletler İnsan Hakları Evrensel Bildirgesi’nin kabul edilişinin 71. yıldönümünde vatandaşlarımızın İnsan Hakları Günü’nü tebrik eder, milletimize ve tüm insanlığa adalet, huzur ve barış için vesile olmasını dilerim.

YORUM YAP

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.