Vali Doğan’ın 10 KasımAtatürk’ü Anma Günü Mesajı - Reyhanli Gizem Gazetesi - Reyhanlının Bağımsız Siyasi Gazetesi Haberin Adersi- Güncel Haber Sitesi Reyhanlı'nın KalbiReyhanli Gizem Gazetesi – Reyhanlının Bağımsız Siyasi Gazetesi Haberin Adersi- Güncel Haber Sitesi Reyhanlı'nın Kalbi

23 Temmuz 2024 - 01:13

Vali Doğan’ın 10 Kasım
Atatürk’ü Anma Günü Mesajı

Vali Doğan’ın 10 Kasım<br>Atatürk’ü Anma Günü Mesajı
Son Güncelleme :

10 Kasım 2022 - 17:30

Bu Haber 1 kez okunmuştur.
reklam

Hatay Valisi Rahmi Doğan, 10 Kasım Atatürk’ü Anma Günü dolayısıyla bir mesaj yayımladı. Vali Doğan, mesajında şu ifadelere yer verdi:
“Cumhuriyetimizin kurucusu, bağımsızlığımızın mimarı Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü ebediyete irtihalinin 84. yıl dönümünde, saygı, rahmet ve minnetle anıyoruz.
Atatürk; sadece milletimizin değil, ileri görüşlülüğü, barışçıl kimliği ve engin düşünceleriyle tüm dünyanın sevgisini ve saygısını kazanmış bir liderdir.
Milletimize önderlik ederek yürüttüğü istiklal mücadelesi ile hür yaşama kararlığındaki Türk Milletini aydınlık günlere kavuşturan ve ‘Bu benim en büyük eserimdir’ dediği Cumhuriyet’i kurarak milli iradeyi hakim kılan Atatürk, ülkemizin her yönden muasır medeniyetler seviyesine ulaşması için ömrü boyunca mücadele içerisinde olmuştur.
Bugün bizlere düşen ise, aziz Atatürk’ün gösterdiği istikâmet doğrultusunda Cumhuriyetimizin kuruluş ilkelerine, fikir ve ideallerine sımsıkı bağlı kalarak, ülkemizi hak ettiği çağdaş medeniyetler seviyesine ulaştırmak için var gücümüzle çalışmaktır.
Bu duygu ve düşüncelerle Cumhuriyetimizin banisi Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün aziz hatırasını saygı ile yâd ediyor, O’na, kahraman silah arkadaşlarına, aziz Şehitlerimize ve ebediyete intikal eden şanlı Gazilerimize Allah’tan rahmet diliyorum.”

YORUM YAP

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.