Vali Doğan’ın 18 Mart Çanakkale Deniz Zaferi’nin 106. Yıl Dönümü ve Şehitleri Anma Günü Mesajı « Reyhanli Gizem Gazetesi – Reyhanlının Bağımsız Siyasi Gazetesi Haberin Adersi- Güncel Haber Sitesi Reyhanlı'nın Kalbi

26 Ocak 2022 - 01:28

Vali Doğan’ın 18 Mart Çanakkale Deniz Zaferi’nin 106. Yıl Dönümü ve Şehitleri Anma Günü Mesajı

Vali Doğan’ın 18 Mart Çanakkale  Deniz Zaferi’nin 106. Yıl Dönümü ve  Şehitleri Anma Günü Mesajı
Son Güncelleme :

18 Mart 2021 - 18:39

Bu Haber 10 kez okunmuştur.
reklam

Hatay Valisi Rahmi Doğan, 18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Günü dolayısıyla bir mesaj yayımladı. Vali Doğan mesajında şu ifadelere yer verdi:
“Türk tarihine altın harflerle yazılan 18 Mart Çanakkale Deniz Zaferi’nin, 106. yıl dönümünü kutlamanın büyük sevincini ve kutsal vatanımız için canlarını feda eden şehitlerimizin Şehitler Günü’nü idrak etmenin onur ve gururunu yaşamaktayız.
Çanakkale, paylaşılmak ve tarihten silinmek istenen bir cihan imparatorluğunun içinden kahraman bir milletin varlığını bütün dünyaya ispat ettiği, tarihte eşine rastlanılmayan muhteşem bir milli duygu, milli inanç, istiklâl, kahramanlık ve milli şahlanışın başlangıç noktasıdır.
Dünyada eşi benzeri görülmemiş çetin bir savaşa sahne olan, toprağın her zerresinin şehit kanı ile sulandığı, bir toplumun millete dönüştüğü 18 Mart Çanakkale Deniz Zaferinin her satırında; isimsiz kahramanlar ve insanlık onuru vardır.
Canlarını feda ederek “Çanakkale geçilmez. Geçilemez” dedirten, kahraman gazilerimiz ve aziz şehitlerimiz; milletimizin vatan, bayrak, istiklal ve hürriyetleri uğruna neler yapabileceğini tüm cihana göstermişlerdir.
Bu duygu ve düşüncelerle 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Zaferi’nin 106. Yıl dönümünde başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, milletimize bu eşsiz zaferin gururunu yaşatan aziz şehitlerimizi ve ebediyete irtihal eden kahraman gazilerimizi rahmet, minnet ve şükranla anıyorum.”

YORUM YAP

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.