Ana Sayfa manset 14 Haziran 2019 42 Görüntüleme

Vali Doğan’ın Jandarma Teşkilatının Kuruluşunun 180. Yıl Dönümü Mesajı

Hatay Valisi Rahmi Doğan, Türk Jandarma Teşkilatı’nın 180. kuruluş yıl dönümü dolayısıyla bir mesaj yayımladı. Vali Doğan, mesajında şu ifadelere yer verdi:
“Tarihi şan, şeref ve fedakarlıklarla dolu Jandarma Teşkilatımızın 180. kuruluş yıldönümünü kutlamanın gurur ve mutluluğunu yaşıyoruz.
Jandarma Teşkilatı, köklü birikimi, tecrübesi ve fedakâr mensuplarıyla, Türkiye Cumhuriyeti’nin bölünmez bütünlüğünün korunması, milletimizin huzur ve güvenliği ile kamu düzeninin sağlanması yönündeki her türlü şart altında gösterdiği yüksek vazife şuuru ile milletimizin gönlünde ölümsüz bir yere sahip olmuştur.
1839 yılında kurulan, gelişen güçlü yapısı, eğitim düzeyi ve teknolojik donanımıyla kıvanç duyduğumuz Jandarma Teşkilatımızın görev ve sorumluluklarını, bugün olduğu gibi gelecekte de aynı bilinçle ve kararlılıkla sürdüreceğine ve başarılarının artarak devam edeceğine yürekten inanıyorum.
Bu duygu ve düşüncelerle, Ulu Önder Atatürk’ün ‘Her zaman, yurt, ulus ve cumhuriyete aşk ve sadakatle bağlı, tevazu, feragat ve fedakarlık örneği bir kanun ordusudur’ şeklinde tanımladığı Jandarma Teşkilatının 180. kuruluş yıl dönümünü kutlar, şehitlerimizi rahmetle, gazilerimizi şükranla anar, teşkilat mensuplarına fedakâr aileleriyle birlikte sağlıklı, mutlu ve başarılı günler dilerim.”

Yorumlar

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

Tema Tasarım | iSmail DÖNER