Vali Doğan’ın Kızılay Haftası Kutlama Mesajı « Reyhanli Gizem Gazetesi – Reyhanlının Bağımsız Siyasi Gazetesi Haberin Adersi- Güncel Haber Sitesi Reyhanlı'nın Kalbi

27 Ekim 2021 - 23:28

Vali Doğan’ın Kızılay Haftası Kutlama Mesajı

Vali Doğan’ın Kızılay Haftası  Kutlama Mesajı
Son Güncelleme :

01 Kasım 2019 - 8:52

Bu Haber 6 kez okunmuştur.
reklam

Hatay Valisi Rahmi Doğan 29 Ekim- 04 Kasım tarihleri arasında kutlanan Kızılay Haftası dolayısıyla bir mesaj yayımladı. Vali Doğan, mesajında şu ifadelere yer verdi:
“Türk Kızılay’ı, ihtiyaç anında dayanışmanın, ıstırap anında eşitliğin, savaş anında insancıllığın, tarafsızlığın ve barışın simgesi olan, dünyanın en köklü ve güçlü yardım kuruluşlarından biridir.
Kurulduğu 1868 yılından beri hiçbir ayrım yapmaksızın insanın acısını önlemeye veya hafifletmeye çalışan, insan hayatını ve sağlığını koruyan, insanlar arasında karşılıklı anlayış, dostluk, saygı, işbirliğini geliştirmeye ve sürekli barışı sağlamaya uğraşan Türk Kızılay’ı, Türk milletinin insan odaklı medeniyet anlayışının somutlaşmış hâlidir.
Bugün dünyanın neresinde olursa olsun muhtaç kişilere yardım elini ilk uzatan ve hiçbir çıkar gözetmeksizin bütün insani ihtiyaçlarını karşılamaya çalışan Türk Kızılay’ı, başarılı hizmetleriyle gerek ülkemizde gerekse dünyada büyük takdir toplamaktadır.
Bu duygu ve düşüncelerle insanların en zor anlarında yanlarındaki kuruluş olan ve hiçbir fedakârlıktan kaçınmayarak bu ulvi görevi üstlenen Türk Kızılay’ının değerli yönetici ve çalışanları ile hayırsever vatandaşlarımızın Kızılay Haftası’nı kutlar, sevgi ve saygılarımı sunarım.”

YORUM YAP

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.