Vali Doğan’ın Turizm Haftası Mesajı « Reyhanli Gizem Gazetesi – Reyhanlının Bağımsız Siyasi Gazetesi Haberin Adersi- Güncel Haber Sitesi Reyhanlı'nın Kalbi

22 Ocak 2022 - 12:40

Vali Doğan’ın Turizm Haftası Mesajı

Vali Doğan’ın Turizm Haftası Mesajı
Son Güncelleme :

15 Nisan 2021 - 15:57

Bu Haber 10 kez okunmuştur.
reklam

Hatay Valisi Rahmi Doğan, Turizm Haftası dolayısıyla bir mesaj yayımladı. Vali Doğan mesajında şu ifadelere yer verdi:
“Toplumumuzda turizm konusunda farkındalığı artırmak, doğal, tarihi ve kültürel varlıklarımızı koruma kullanma dengesi içinde turizme kazandırmak amacıyla 1976 yılından itibaren her yıl 15-22 Nisan tarihleri arası “Turizm Haftası” olarak kutlanmaktadır.
Hatay sahip olduğu medeniyet birikimi, tarihi zenginliğe sahip eserleri, çeşitli inanç ve kültürlerin kesişme noktası olması yönüyle adeta bir açık hava müzesidir. Ayrıca Akdeniz’in sıcak iklimindeki uzun sahilleri ve gastronomi şehri olması yönüyle de ülkemizin en önemli turizm destinasyonlarından biri olan Hatay’da turizmin dört mevsime yayılması, çeşitlendirilmesi, geliştirilmesi büyük önem arz etmektedir.
Ülkelerin ekonomik kalkınmasında önemli bir görev üstlenen bacasız sanayi olarak adlandırılan turizm sektörünün gelişmesi sadece ilimizin değil bölgemiz ve ülke ekonomimizin daha ileri seviyelere taşınmasına, kişi başına düşen milli gelirin artmasına dolayısıyla da refah düzeyinin yükselmesine büyük katkı sağlamaktadır.
Bu düşüncelerle, başta turizm sektöründe hizmet veren tüm kurum ve kuruluşlarımız ile sektör çalışanlarının olmak üzere tüm Hataylı vatandaşlarımızın Turizm Haftası’nı kutluyor, Turizm Haftasının hayırlara vesile olması temennisiyle başarılı, verimli bir turizm sezonu geçirilmesini dilerim.”

YORUM YAP

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.