Vali Doğan’ın Vakıflar Haftası Mesajı - Reyhanli Gizem Gazetesi - Reyhanlının Bağımsız Siyasi Gazetesi Haberin Adersi- Güncel Haber Sitesi Reyhanlı'nın KalbiReyhanli Gizem Gazetesi – Reyhanlının Bağımsız Siyasi Gazetesi Haberin Adersi- Güncel Haber Sitesi Reyhanlı'nın Kalbi

25 Mayıs 2022 - 12:00

Vali Doğan’ın Vakıflar Haftası Mesajı

Vali Doğan’ın  Vakıflar Haftası Mesajı
Son Güncelleme :

09 Mayıs 2022 - 18:25

Bu Haber 2 kez okunmuştur.
reklam

Hatay Valisi Rahmi Doğan, Vakıflar Haftası dolayısıyla bir mesaj yayımladı.
Vali Doğan mesajında şu ifadelere yer verdi:
“Tarih boyunca yüce milletimizin, kültüründe var olan yardımseverlik, dayanışma ve paylaşım gibi değerlerinin, sosyal hayattaki somut karşılığı olan vakıflarımız, Selçuklu Devleti ve Osmanlı İmparatorluğu zamanında yaygınlaşmış; Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin kurulmasından sonra da etkisini aynı şekilde muhafaza ederek muhtaç olan vatandaşlarımıza yardım edilmesi hususunda önemli bir görev üstlenmiştir.
Eğitimden, sağlığa, kültüre, şehirciliğe ve bayındırlığa kadar birçok alanda geçmişten günümüze değerli hizmetler gerçekleştiren vakıfların, ülkemizin gelişme sürecindeki yeri ve önemi de inkar edilemez.
Tamamıyla gönüllülük esasına göre kurulan, ecdadın ince fikrinin, alçakgönüllülüğünün eseri olan vakıfların gelirleri ile toplumun tüm kesimlerine ulaşılmakta, kamu hizmetlerine destek olunmakta, dünün birikimiyle yarınlara uzanılmaktadır.
Vakıf; yorgunu dinlendiren misafirhane, yetimi barındıran yurt, yoksulu güldüren yuvadır.
Vakıflarımıza sahip çıkmak, bu eserlere yenilerini kazandırmak, vakıf medeniyetinin yansıması olan sevgi kültürünü, şefkat ahlakını canlı tutarak bu mirası gelecek kuşaklara aktarmak hepimizin temel görevlerindendir.
Bu yıl “Vakıf Medeniyetinde Sosyal Politikalar, Sosyal Yardımlar ve Paylaşma Geleneği ” isimli tema ile kutlanacak olan Vakıflar Haftasını kutlar, dayanışma içinde, sağlıklı, huzurlu bir yıl dilerim.”

YORUM YAP

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.