VALİ MASATLI’DAN HAŞERE SORUNUNA NEŞTER - Reyhanli Gizem Gazetesi - Reyhanlının Bağımsız Siyasi Gazetesi Haberin Adersi- Güncel Haber Sitesi Reyhanlı'nın KalbiReyhanli Gizem Gazetesi – Reyhanlının Bağımsız Siyasi Gazetesi Haberin Adersi- Güncel Haber Sitesi Reyhanlı'nın Kalbi

22 Şubat 2024 - 16:27

VALİ MASATLI’DAN HAŞERE SORUNUNA NEŞTER

VALİ MASATLI’DAN HAŞERE SORUNUNA NEŞTER
Son Güncelleme :

03 Temmuz 2023 - 18:12

Bu Haber 1 kez okunmuştur.
reklam

Hatay’ı deprem sonrası ayağa kaldırmak amacıyla kente atanan Vali Mustafa Masatlı ayağının tozuyla verdiği talimatla ilaçlama çalışması başlatarak haşere sorununa neşter vurdu.
Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş’ın daha önce HBB’nin gücünün ilaçlama çalışmalarına yetmediğini belirtmesinin ardından Vali Masatlı’nın bu çalışmaya imza atması çadır ve konteyner kentlerde yaşayan yüzbinlerce Hataylı vatandaşı memnun etti.
AFAD BÜNYESİNDE İLAÇLAMA EKİBİ KURULDU
Hatay Valisi Mustafa Masatlı göreve başlar başlamaz konteyner ve çadırlarda yaşayan insanların sıkıntılarına yerinde çözüm üretmek adına AFAD bünyesinde ilaçlama ekipleri kurdurdu ve bu ekipler HBB ilaçlama ekipleri ile koordineli olarak gece gündüz ilaçlama yaparak vatandaşı bir nebze de olsa sinek haşere ve böceklerden kurtaracak. Bilindiği üzere HBB başkanı Savaş sürekli ilaçlama ekiplerinin bölgeye yetişemediğini devletin takviye yapması gerektiğini bildirmişti, anlaşılan bu çağrılar yanıt buldu.

YORUM YAP

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.