Vali Topaca Suriyeli STK Temsilcileriyle Bir Araya Geldi - Reyhanli Gizem Gazetesi - Reyhanlının Bağımsız Siyasi Gazetesi Haberin Adersi- Güncel Haber Sitesi Reyhanlı'nın KalbiReyhanli Gizem Gazetesi – Reyhanlının Bağımsız Siyasi Gazetesi Haberin Adersi- Güncel Haber Sitesi Reyhanlı'nın Kalbi

26 Eylül 2022 - 08:29

Vali Topaca Suriyeli STK Temsilcileriyle Bir Araya Geldi

Vali Topaca Suriyeli STK Temsilcileriyle  Bir Araya Geldi
Son Güncelleme :

19 Nisan 2016 - 10:34

Bu Haber 3 kez okunmuştur.
reklam

Hatay Valisi Ercan Topaca, Reyhanlı ilçesinde misafir edilen Suriyeli sivil toplum kuruluşu temsilcileriyle buluştu.
Reyhanlı Öğretmen Evi’nde gerçekleşen toplantıya Hatay Valisi Ercan Topaca’nın yanı sıra AK Parti Hatay Milletvekili Fevzi Şanverdi, Vali Yardımcısı Orhan Mardinli, Cilvegözü Mülki İdare Amiri Vali Yardımcısı Mehmet Eriş, Reyhanlı Kaymakamı Tuncay Dursun, İl Jandarma Komutanı Jandarma Kıdemli Albay Turgay Aras, İl Emniyet Müdürü Ali Doğan Uludağ, Reyhanlı Belediye Başkanı Hüseyin Şanverdi, ilgili kurum müdürleri ile Suriyeli sivil toplum kuruluşu temsilcileri katıldı.
Toplantının açılış konuşmasını yapan Vali Topaca, devlet olarak Suriyelileri misafir etmekten büyük bir onur ve şeref duyduklarını ifade ederek, devletin bütün imkanlarının onların Türkiye’de kaldıkları sürece rahat etmeleri için seferber edildiğini söyledi. Topaca, “Bugün biz daha çok sizleri dinleyeceğiz. Sizin önerileriniz, sıkıntılarınız varsa onları dinleyeceğiz. Devletin, sizlerle ilgili hizmetleri yöneten bütün yetkilileri burada. Dile getirmek istediğiniz ne varsa söyleyin; notlarımızı alıp gereğini en kısa sürede yapacağız. Türk halkına ve Hatay halkına yakışan misafirperverliği, hoşgörüyü, kucaklaşmayı gördüğünüzü ve burada kaldığınız süre içerisinde de görmeye devam edeceğinizi düşünüyorum” dedi.
Daha sonra Vali Topaca, Suriyelileri temsilen gelen sivil toplum kuruluşları temsilcilerine tek tek söz hakkı vererek onların görüş, öneri ve sorunlarını dinledi.
(Haber Merkezi)
1234

YORUM YAP

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.