Vali Topaca’dan 18 Mart Çanakkale Şehitlerini Anma Günü Mesajı - Reyhanli Gizem Gazetesi - Reyhanlının Bağımsız Siyasi Gazetesi Haberin Adersi- Güncel Haber Sitesi Reyhanlı'nın KalbiReyhanli Gizem Gazetesi – Reyhanlının Bağımsız Siyasi Gazetesi Haberin Adersi- Güncel Haber Sitesi Reyhanlı'nın Kalbi

15 Ağustos 2022 - 06:07

Vali Topaca’dan 18 Mart Çanakkale Şehitlerini Anma Günü Mesajı

Vali Topaca’dan  18 Mart Çanakkale Şehitlerini Anma Günü Mesajı
Son Güncelleme :

18 Mart 2016 - 11:09

Bu Haber 8 kez okunmuştur.
reklam

18 Mart Çanakkale Şehitleri Anma Gününden dolayı Hatay Valisi Ercan Topaca bir mesaj yayınladı. Vali Topaca Mesajında ;
“Çanakkale Zaferi, tarih boyunca bağımsızlık, hürriyet ve vatan sevgisi uğruna savaşmaktan çekinmeyen Türk Milletinin sarsılmaz birlik ve beraberliğinin en güçlü nişanesi; tarihten silinmek istenen bir milletin, bütün imkânsızlıklara rağmen vatanını korumak için verdiği milli mücadelenin destanıdır.
Kurtuluş Savaşı’nın kazanılmasına zemin hazırlayan ve aynı zamanda Türkiye Cumhuriyeti’nin de temellerinin atıldığı bu şanlı zafer, Türk Milletinin bağımsızlık yolunda fedakârlığının, inancı uğrunda şehadet kararlılığının kanıtıdır.
Verdiğimiz 250 bin şehidin ulvi kanlarıyla çizilen tarihimizin en yüce şeref ve gurur tablolarından birisi olan Çanakkale Zaferi, alınması gereken derslerle doludur. Ecdadımızın canları pahasına koruduğu bu vatan, bize bırakılmış bir miras değil, muasır medeniyetler seviyesinin üzerine çıkartarak gelecek nesillere aktarılacak en kutsal emanettir.
Bugün huzur ve güven içerisinde yaşadığımız bu topraklarda bizlere düşen görev, her türlü hile ve tuzağa rağmen kardeşçe bir ve beraber yaşama arzumuzu, vatanımızı ve bağımsızlığımızı 100 yıl önceki aynı kararlı irade ile korumaktır.
Nitekim üç semavi dinin yüzyıllardır karşılıklı saygı ve hoşgörü çerçevesinde yaşadığı kentimizdeki kardeşlik, ecdadımızdan emanet aldığımız bu aziz vatana aynı sadakatle sahip çıkılacağının da teminatıdır.
Bu duygu ve düşüncelerle Çanakkale Zaferi’nin 101. yıldönümünde gösterdikleri eşsiz mücadelenin bilinciyle, başta Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere, ebediyete intikal eden tüm şehitlerimizi ve gazilerimizi rahmet, minnet ve şükranla anıyoruz” dedi.

YORUM YAP

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.