Vali Topaca’nın Kurban Bayramı Mesajı « Reyhanli Gizem Gazetesi – Reyhanlının Bağımsız Siyasi Gazetesi Haberin Adersi- Güncel Haber Sitesi Reyhanlı'nın Kalbi

26 Ocak 2022 - 03:04

Vali Topaca’nın Kurban Bayramı Mesajı

Vali Topaca’nın  Kurban Bayramı Mesajı
Son Güncelleme :

09 Eylül 2016 - 8:39

Bu Haber 4 kez okunmuştur.
reklam

Hatay Valisi Ercan Topaca, Kurban Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayımladı. Vali Topaca, mesajında şu ifadelere yer verdi:
”Bugün milletçe, sevgi, saygı ve hoşgörü atmosferinin yoğun olarak yaşandığı, dargınlıkların ve kırgınlıkların unutulduğu, kardeşlik duygularının doruğa ulaştığı bir Kurban Bayramını daha idrak etmenin mutluluğu içerisindeyiz.
Kurban; Müslüman toplumların simgesi ve şiarı sayılan ibadetlerden biri olarak asırlardan beri dini hayatımızda önemli bir yer tutmaktadır. Kurban, bir Müslüman’ın bütün varlığını gerektiğinde Allah yolunda feda etmeye hazır olduğunun sembolik bir ifadesidir. Hz. Adem’den itibaren süre gelen kurban ibadeti sayesinde Müslümanlar Allah’a kulluk ve teslimiyeti öğrenmektedirler.
Kurbanın arkasında yatan mana ve hikmet bizi Allah’a yaklaştırmakta, insanlık ve merhamet duygularımızı harekete geçirmekte, kendimize ve çevremize karşı sorumluluklarımızın farkına varmamızı sağlamaktadır. Bizler; muhtaç ve yoksulu koruyan, komşusu açken tok yatmayı içine sindiremeyen, yüksek insani değerlerle kuşanmış, sabır, tevekkül ve sorumluluk bilinciyle donatılmış bir medeniyetin mensupları olarak günümüzde de zulme ve haksızlığa uğramış dünyanın dört bir yanındaki kardeşlerimiz için tüm dünyaya insanlık dersi vermeye devam etmekteyiz.
Son dönemde yaşadığımız menfur terör saldırıları ve hain darbe girişimi neticesinde yaşadığımız sıkıntılar, güçlükler ve acı tecrübeler dolayısıyla bu bayrama buruk girmiş olabiliriz. Ama bu bayramın bütün yaralarımızı sarmak için bir vesile ve fırsat olduğunun bilincindeyiz. Çünkü bu süreç gösterdi ki acı hadiseler karşısında aziz milletimizin tek yürek, tek ses, tek vücut olması tüm dünyaya mesaj veren anlamlı bir tablonun oluşmasına katkı sağlamıştır.
Bu duygu ve düşüncelerle; tüm Hataylı hemşehrilerimin Kurban Bayramı’nı en kalbî duygularla kutlar; kesecekleri kurbanlarının makbul olmasını, bu güzel bayram günlerinin sevinçlere, mutluluklara vesile olmasını diler, herkesin sevdikleri ile birlikte sağlık ve huzur dolu bir bayram geçirmesini temenni ederim.”

YORUM YAP

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.