Valilik Dolandırıcılara Karşı Uyardı « Reyhanli Gizem Gazetesi – Reyhanlının Bağımsız Siyasi Gazetesi Haberin Adersi- Güncel Haber Sitesi Reyhanlı'nın Kalbi

6 Ağustos 2021 - 03:29

Valilik Dolandırıcılara Karşı Uyardı

Valilik Dolandırıcılara Karşı Uyardı
Son Güncelleme :

31 Aralık 2020 - 21:53

Bu Haber 5 kez okunmuştur.
reklam

Hatay Valiliği, bazı şahısların Hatay Valisi Rahmi Doğan ve Vali yardımcılarının adını kullanarak çeşitli sebeplerle yardım talebinde bulunarak dolandırıcılık yapmaya çalıştıklarını duyurdu.
Valilikten yapılan açıklamada, vatandaşların bir mağduriyet yaşamamaları için kendilerini yardım talebi ile arayan kişilere itibar etmemeleri gerektiği belirtildi.
Hatay Valiliği’nden yapılan duyuruda:” Son günlerde bazı şahısların Hatay Valisi Rahmi Doğan, Vali Yardımcıları adına ve Hatay Valilik Makamı adına aradığını söyleyerek çeşitli sebepler ile yardım talebinde bulundukları ve bu şekilde dolandırıcılık yapmaya çalıştıkları belirlenmiştir.
Vatandaşlarımızın bir mağduriyet yaşamamaları için kendilerini yardım talebi ile arayan kişilere itibar etmemeleri, bu ve benzeri bir durum ile karşılaştıklarında derhal Polis(155) veya Jandarma(156) birimine müracaat ederek bilgi vermeleri ve suç duyurusunda bulunmaları gerekmektedir.
Bu kapsamda hayırsever işadamları, esnaf ve vatandaşlarımıza bir kez daha hiçbir kamu görevlisinin telefonla arayarak sizlerden ihtiyaç sahipleri için para ve yardım talep etmeyeceği hususunu saygıyla hatırlatırız.” açıklamalarına yer verildi.

YORUM YAP

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.