Varil bombası ile yaralanan kardeşler Türkiye’de yaşama tutunuyor « Reyhanli Gizem Gazetesi – Reyhanlının Bağımsız Siyasi Gazetesi Haberin Adersi- Güncel Haber Sitesi Reyhanlı'nın Kalbi

30 Kasım 2021 - 03:25

Varil bombası ile yaralanan kardeşler Türkiye’de yaşama tutunuyor

Varil bombası ile yaralanan kardeşler Türkiye’de yaşama tutunuyor
Son Güncelleme :

25 Ekim 2019 - 8:44

Bu Haber 8 kez okunmuştur.
reklam

Suriye’de, 2013 yılında rejimin attığı varil bombasının evlerine isabet etmesi sonucu, birçok yakınını kaybeden, olayda yaralanan Suriyeli iki kardeş Türkiye’de yaşama tutunuyor.
Varil bombası nedeniyle yüzünün sağ kısmı yanan 10 yaşındaki Luceyn Kifretune ile kardeşi 7 yaşındaki Ömer, olayda dedesi, anneannesi ve bir kardeşini kaybetti. Luceyn Kifretune, kendisinin yüzünün sağ kısmının yandığını, kardeşi Ömer’in ise sağ bacağını kaybettiğini söyledi.
Türkiye’de hayırseverlerin desteği ile bir dizi ameliyat ve tedavi gören kardeşler şimdi Reyhanlı’daki Yenişehir ilkokulunda eğitimlerine devam ediyor. Yapılan tedavilerden şifa bulduklarını ve kardeşi Ömer’in de protez bacağa kavuştuğunu söyleyen Kifretune, “Tedavi olmak için 1,5 yıl önce Türkiye’ye geldik. Burada bir dizi tedavi ve ameliyatın ardından yüzümdeki yanık iyileşti, daha da iyi olacağım. Tedavilerim devam ediyor. Suriye’de yarım kalan eğitimime Türkiye’de devam ediyorum, şu anda 4. sınıf öğrenciyim ve burada olmaktan mutluyum” dedi.
Saldırıda kaybettiği sağ bacağına protez bacak takılan Ömer ise, Yenişehir ilkokulunda birinci sınıfta eğitim görüyor. Ömer, “Saldırıdan sonra anne ve babam ve kardeşlerimle Türkiye’ye geldik. Burada daha güvendeyiz ve mutluyuz. Kardeşimle okula gidiyorum. Türkiye’de olmaktan mutluyum” diye konuştu. Kardeşler, tedavileri nedeniyle kendilerine destek olan hayırseverlere teşekkür etti.
Okul idaresi de öğrencilerin eğitimlerinde başarılı olduklarını söyledi.

YORUM YAP

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.