Vekil Şanverdi: Gerçekleri yansıtmamaktadır « Reyhanli Gizem Gazetesi – Reyhanlının Bağımsız Siyasi Gazetesi Haberin Adersi- Güncel Haber Sitesi Reyhanlı'nın Kalbi

28 Ekim 2021 - 08:15

Vekil Şanverdi: Gerçekleri yansıtmamaktadır

Vekil Şanverdi:  Gerçekleri yansıtmamaktadır
Son Güncelleme :

04 Ekim 2019 - 9:36

Bu Haber 9 kez okunmuştur.
reklam

AK Parti Hatay Milletvekili Hüseyin Şanverdi, Kırgızistan’da problem yaşayan Tır Şoförü Coşkun Fırat’ın iddiaları hakkında bir açıklama yaptı. İlk günden bu yana İşin takipçisi olduğunu belirten Şanverdi:” Coşkun Fırat’ın belirttiği gibi eşiyle Dışişleri Bakanlığı önünde karşılaşıp, “Benden para isteme” şeklinde karşılık verdiğime ve kendilerine yardımcı olunmadığına ilişkin beyanları kesinlikle gerçekleri yansıtmamaktadır.”dedi.
GEREKEN YERLERLE İRTİBATA GEÇTİM
AK Parti Hatay Milletvekili Hüseyin Şanverdi, konuyla ilgili yaptığı açıklamada:”Kırgızistan’da problem yaşayan Tır Şoförü hemşehrimiz Coşkun Fırat 14.08.2019 tarihinde bizlerle irtibat sağlayarak, Kırgızistan’a yük taşıdığını, yükü ilettiği firma tarafından alıkonulduğunu, kurtarılması konusunda kendisine yardımcı olmamızı tarafımıza iletmiş bulunmaktadır. Ben de ilk olarak Dışişleri Bakan Yardımcımız ile irtibata geçerek kişinin kurtarılması konusunda gereğinin yapılmasını rica ettim. Ardından durumu hem Kırgızistan Büyükelçimize hem de bulunduğu yerdeki Türk Konsolosluğumuza ilettim.
HEMEN HEMEN HER GÜN GÖRÜŞTÜK
Dışişleri Bakanlığı yetkilileri gerekli girişimlerde bulunarak kişinin serbest bırakılmasını sağladıklarını lâkin kişinin serbest kalmasıyla birlikte Kırgızistanlı Tüccar ile aralarında oluşan ticari ihtilafın çözülmediğini ve bu sebeple Coşkun Fırat’ın Türkiye’ye gelmek istemediğini belirttiler. Kırgızistanlı tüccar ve hemşehrimiz Coşkun Fırat arasındaki ticari ihtilaf, iletimi sağlanan yükün yani gıda ürünlerinin Termoking adlı soğutucu bölmenin sıcak hava vermesi sonucu tamamen bozulmuş olmasına dayanmaktadır. Bu ihtilafın çözümlenmesi sürecinde hemşehrimiz Coşkun FIRAT ile hemen hemen her gün görüşüp yaşadığı mağduriyetleri ve sıkıntıları dinledik ve anlatılanları birebir Dışişleri Bakanlığımıza ve Kırgızistan Büyükelçimize iletip problemin bir an önce çözülmesini istedik.
EŞİNEDE YARDIMCI OLDU
Dışişleri Bakanlığı Yetkilileri, Büyükelçimiz ve Türk Konsolosluğumuz Yetkilileri Coşkun Fırat ile sürekli irtibatta olduklarını, yaşanan ticari ihtilafın çözümlenmesi adına her an teyakkuzda olduklarını belirttiler. Bu süreç içerisinde Coşkun Fırat’ın eşi Ankara’ya giderek Dışişleri Bakanlığı yetkilileriyle birebir görüşmek istedi, bu konuda da kendilerine yardımcı olup Bakanlık Yetkilileriyle bizatihi görüşmelerini sağladık. Önemle belirtmek isterim ki o süreçte Meclis tatil olduğundan ve çalışmadığından Memleketim olan Hatay’da idim.
MAĞDURİYET YAŞAYANIN HER ZAMAN ARKASINDAYIZ
Son günlerde sosyal medyada dolaşan videoda Coşkun Fırat’ın belirttiği gibi eşiyle Dışişleri Bakanlığı önünde karşılaşıp, “Benden para isteme” şeklinde karşılık verdiğime ve kendilerine yardımcı olunmadığına ilişkin beyanları kesinlikle gerçekleri yansıtmamaktadır.Bizler her nerede olursa olsun mağduriyet yaşayan Hemşehrimizlerin kati surette arkasında durduk ve durmaya da devam edeceğiz.”dedi.

YORUM YAP

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.