YAPILANDIRMA MÜJDESİ « Reyhanli Gizem Gazetesi – Reyhanlının Bağımsız Siyasi Gazetesi Haberin Adersi- Güncel Haber Sitesi Reyhanlı'nın Kalbi

27 Ekim 2021 - 06:50

YAPILANDIRMA MÜJDESİ

YAPILANDIRMA MÜJDESİ
Son Güncelleme :

06 Ağustos 2019 - 12:07

Bu Haber 8 kez okunmuştur.
reklam

Reyhanlı Ziraat Odası Ziraat Odası Başkanı Şemseddin Cünedioğlu, Enerjisa ya borçlu ve icralık olan çiftçilerimizin elektrik borçlarının gecikme faizi ve kacak tüketim bedelleri silinerek ana borç üzerinden ana paranın yüzde 50 sini peşin yüzde 30 u 11. ayda kalan yüzde 20 lik kısmı 3. taksit olarak yapılandırma imkanı sunulduğunu müjdeledi.
Uzun süredir çiftçilerin sulama noktasında yaşadığı elektrik kesintilerinin sebebi olarak gösterilen Enerjisa ile yapılan görüşmeler sonunda tatlıya bağlandı.
Reyhanlı Ziraat Odası Başkanı Şemseddin Cünedioğlu, Hatay Milletvekilleri, Ziraat Odaları Başkanları, Reyhanlı Belediye Başkanı ve Ticaret ve Sanayi Odası Başkanları ile birlikte Enerjisa ile olan sorun için gerekli adımlar atılarak, Enerjisa ya borçlu ve icralık olan çiftçilerimizin elektrik borçlarının gecikme faizi ve kacak tüketim bedelleri silinerek ana borç üzerinden ana paranın yüzde 50 sini peşin yüzde 30 u 11. ayda kalan yüzde 20 lik kısmı 3. taksit olarak yapılandırma imkanı sunulduğunu söyledi.
Cünedioğlu “Çiftcilerimizin yapılandırma işlemlerini yapmaları gerekmektedir. Çiftçilerimizin bu kolaylığa duyarlı olup, yapılandırmadan faydalanmaları gerekmektedir” dedi.
ZAROĞLU: HER ZAMAN HAKLI OLAN ÜRETİCİLERİMİZİN YANINDAYIZ
Reyhanlı Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Necmettin Zaroğlu’da her zaman haklı olan üreticilerin yanında olacaklarının altını çizerek “Bölgemizin lokomotif sektörü olan Tarımda Enerjisa ile yaşadığımız haksız yere tahsil edilecek kaçak statüsü sınıfına alınarak üreticilerimizin mağdur edilmesi ve yaşadığımız olumsuz gelişmeler (doğal afet ekonomik kriz )nedenleri ile sıkıntıya giren çiftçilerimize bölge milletvekilimiz Sayın Hüseyin Şanverdi Sayın Hüseyin Yayman Sayın Sabahat Çelik Reyhanlı Belediye Başkanı Sayın Mehmet Hacıoğlu Reyhanlı ziraat odası başkanımız Sayın Şemsettin Cünedioğlu Kırıkhan Ziraat odası Başkanı Mehmet Çelik Kırıkhan ticaret odası başkanımız Sayın Numan Bölükbaşı girişimleri ile fatura bedellerinin faiz ve kaçak statüsündeki elektrik bedellerine muafiyet getirilmiştir. Emeği geçen milletvekillerimiz ve başkanlarımıza teşekkür ederiz Reyhanlı Ticaret ve Sanayi Odası olarak her zaman haklı olan üreticimizin yanındayız” dedi.

YORUM YAP

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.