YAŞAMA YOL VER KAMPANYASI, MİNİKLERE 112’NİN ÖNEMİ ANLATILDI « Reyhanli Gizem Gazetesi – Reyhanlının Bağımsız Siyasi Gazetesi Haberin Adersi- Güncel Haber Sitesi Reyhanlı'nın Kalbi

17 Mayıs 2021 - 06:45

YAŞAMA YOL VER KAMPANYASI, MİNİKLERE 112’NİN ÖNEMİ ANLATILDI

YAŞAMA YOL VER KAMPANYASI, MİNİKLERE 112’NİN ÖNEMİ ANLATILDI
Son Güncelleme :

18 Aralık 2015 - 9:54

Bu Haber 2 kez okunmuştur.
reklam

Sağlığın Geliştirilmesi Genel Müdürlüğü Sağlık İletişimi Daire Başkanlığı’nın başlattığı ‘Yaşama Yol Ver’ kampanyası kapsamında 112 Acil ekipleri Reyhanlı İlçesi’nde Minik Yıldızlar Kreş ve Gündüz Bakım evinde eğitim gören miniklere 112 çağrı merkezinin önemini anlattılar.
Bakanlığın kampanyası çerçevesinde Hatay İl Sağlık Müdürlüğü olarak Antakya merkez ve tüm ilçelerde eğitim gören öğrencilere 112 acil çağrı merkezinin gereksiz yere meşgul edilmemesi gerektiği slaytlı gösterilerle desteklenerek anlatıldı.
Eğitmenler, Gül Bozkurt, Uğur Kötüce, Olcay Topal, Semira Yersöken ve Pınar Bolat miniklere trafikte ambulansa yol verilmesi ile ilgili bilgilerde aktardılar. 112 sağlık ekiplerinin verdikleri eğitimde çocuklara yaşama yol ver yazılı balonlar hediye ettiler ve onlarla şarkı söyleyip oynadılar.
Daha sonra da, miniklere ambulansın içi gösterildi. Minik Yıldızlar Kreş ve Gündüz Bakım evi Müdürü İsmail Döner, 112 acil servisin öneminin miniklere verilen eğitimle anlatıldığını söyledi.
(Haber Merkezi)
DSC_0101

YORUM YAP

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.