YAVUZ “10 OCAK ÇALIŞAN GAZETECİLER GÜNÜNÜZ KUTLU OLSUN” - Reyhanli Gizem Gazetesi - Reyhanlının Bağımsız Siyasi Gazetesi Haberin Adersi- Güncel Haber Sitesi Reyhanlı'nın KalbiReyhanli Gizem Gazetesi – Reyhanlının Bağımsız Siyasi Gazetesi Haberin Adersi- Güncel Haber Sitesi Reyhanlı'nın Kalbi

25 Mayıs 2022 - 12:16

YAVUZ “10 OCAK ÇALIŞAN GAZETECİLER GÜNÜNÜZ KUTLU OLSUN”

YAVUZ “10 OCAK ÇALIŞAN GAZETECİLER GÜNÜNÜZ KUTLU OLSUN”
Son Güncelleme :

11 Ocak 2021 - 15:25

Bu Haber 8 kez okunmuştur.
reklam
Kırıkhan Belediye Başkanı Ayhan Yavuz  10  Ocak Çalışan Gazeteciler günü münasebetiyle  bir mesaj yayınladı.
Yavuz mesajında şunları vurguladı : “Basın çalışanlarımız halkımızın haber alma hakkını sağlayarak, toplumun, genel talep ve görüşlerini kamuoyuna aktarma adına önemli bir görevi üstlenmektedirler.
“Çağdaş ve demokratik toplumların vazgeçilmez unsurlarından biri olan basının, ülkemizin demokratik gelişimine katkıları çok büyük ve önemlidir.
Basın Kuruluşları ve Çalışan Gazetecilerimiz; Halkı aydınlatan, iyiyi ve doğruyu gösteren aynı zamanda fikir, düşünce, haberleşme özgürlüğü, insan hakları ve demokrasinin en yılmaz savunucularıdır. Çağımızın en gözde ve önemli mesleğini görev edinen Gazetecililerimiz, her türlü zor şartlarda çalışmayı ve hiçbir zaman yılmadan, usanmadan zaman mefhumu gözetmeksizin görevlerini en şekilde ifa etmeyi kendilerine ilke edinmişlerdir.
Toplumun vicdanı olan gazetecilerimiz aynı zamanda her bir vatandaşımızın gözü ve kulağıdır. Güçlü ve demokratik bir toplumda gazetecilerin görevlerini özgür bir şekilde yerine getirmeleri kamu yararı için toplumsal bir gerekliliktir.
Milli Birlik ve Beraberliğimizin, demokrasimizin güçlenmesinde Basınımızın ve çalışan gazetecilerimizin çok büyük katkıları vardır. Milletimizin güvenlik ve huzuruna kasteden dış odakların terör faaliyetlerine hız vermeye gayret ettikleri bu hassas süreçte, basın mensuplarımızın terörle mücadelenin yanı sıra demokrasimizin güçlenmesine ülkemizin ilerlemesine, birlik ve beraberliğimizin korunmasına yazdıkları yazılar ve verdikleri bilgilerle önemli bir katkı sağlamaktadır.
Tarafsız, özgür, ilkeli ve basın ahlak kurallarına uyan bir medyanın, toplumsal kalkınmanın, gelişmesinin sağlanmasında önemli bir yeri vardır. İletişim ve buna bağlı olarak etkileşim sürecinin belirleyici olduğu günümüzde gazetecilik insanlara haber ve bilgi akışı sağlama gibi çok yönlü misyonu içermektedir. Bu önemli misyonu yerine getirmek için her türlü şartta görevini yerine getiren basın emekçilerimiz mesai saati gözetmeksizin vatandaşlarımızı, bilinçlendirmek ve her konuda haber etmek için verdikleri mücadeleler takdire şayandır.
Yurdumuzun, bölgemizin, ilimizin ve ilçemizin kalkınmasında, tanıtılmasında, sosyal kültürel ve ekonomik anlamda önemli katkılar sağlayan basınımızın ve fedakâr basın emekçilerimizin özveri içerisinde yerine getirdikleri görevlerini, bundan sonrada aynı duyarlıkta basın yayın ilkeleri doğrultusunda ilkeli ve tarafsız Gazetecilik anlayışı çerçevesinde yerine getireceklerine inancım tamdır.
Bu duygu ve düşüncelerle; Halkımızın bilgilendirilmesi ve bilinçlendirilmesi konusunda gösterdikleri çabalarla, ilimizin, ilçemizin ve Türkiye’nin gelişimine büyük destekler sağlayan aydınlatıcı, doğru yol gösterici, düşünce ve haberleşme özgürlüğü, insan hakları ve demokrasimizin vazgeçilmez savunucusu olan basın mensuplarımızın 10 Ocak Çalışan Gazeteciler gününü en içten duygularımla tebrik ediyorum. Bu uğurda gecesini gündüzüne katarak kutsal vazifeyi icra eden bütün basın emekçilerine ve ailelerine sağlık ve mutluluklar diliyorum.”

YORUM YAP

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.