YAVUZ “CAMİLER VE DİN GÖREVLİLERİ HAFTASI MİLLETİMİZE HAYIRLI OLSUN” « Reyhanli Gizem Gazetesi – Reyhanlının Bağımsız Siyasi Gazetesi Haberin Adersi- Güncel Haber Sitesi Reyhanlı'nın Kalbi

31 Temmuz 2021 - 04:29

YAVUZ “CAMİLER VE DİN GÖREVLİLERİ HAFTASI MİLLETİMİZE HAYIRLI OLSUN”

YAVUZ “CAMİLER VE DİN GÖREVLİLERİ HAFTASI MİLLETİMİZE HAYIRLI OLSUN”
Son Güncelleme :

06 Ekim 2020 - 9:38

Bu Haber 7 kez okunmuştur.
reklam

Kırıkhan Belediye Başkanı Ayhan Yavuz, Camiler ve Din görevlilerinin değerini ve önemini anlatmak amacıyla, 1-7 Ekim 2020 tarihleri arasında kutlanacak olan “Camiler ve Din Görevlileri Haftası” münasebetiyle bir mesaj yayınladı.
“Toplu İbadet yeri olan Camilerimiz, Dini ve Milli bütünlüğümüzü canlı tutan ibadet yerlerimizdir” diyen Başkan Yavuz mesajında şunları söyledi; Her yıl, 1 – 7 Ekim Tarihleri arasında kutlanan Camiler ve Din Görevlileri Haftası bu yıl Diyanet İşleri Başkanlığınca belirlenen ‘’ ’Peygamberimiz ve Çocuk ’ teması işlenerek çeşitli etkinliklerle kutlanması, ayrı bir farkındalık oluşturmaktadır. Camilerimiz, Kur’an Kurslarımız ve Din Görevlilerimizin yaşamımızdaki önemini, Kültür hayatımızın gelişmesine katkılarını, tarihi gelişimi ve toplumsal fonksiyonları gibi konularda toplumumuzun da ha etkin bir şekilde bilgilendirilmesi amacıyla, ülkemizde 1-7 Ekim tarihleri arasında Camilerimiz ve Din Görevlileri Haftası etkinlikleri düzenlenmektedir. Camilerimizi din görevlilerimizden ayrı düşünmek mümkün değildir. Çünkü günün beş vaktinde camide bulunan, hatta zamanlarının çoğunu camide geçi ren din görevlilerimiz, cemaat ve camilerimiz ile her zaman iç içe olmuşlar, adeta camilerimiz ile özdeşleşmişlerdir. Din görevlilerimiz; İnsanları yargılamadan, hor görmeden, ötekileştirmeden, sevgi – saygı, hak- hukuk hoş görü ve empati esaslarına dayanan bir din hizmeti anlayışıyla hareket edip, bütün Siyasi görüş ve düşünüşlerin dışında kalarak, Milletçe birlik, beraberlik, dayanışma ve bütünleşmeyi amaç edinip, Kadın- erkek, yaşlı-genç, fakir-zengin ayrımı gözetmeksizin, toplumun bütün kesimlerine din hizmeti ulaştırma gayret ve heyecanı taşıyan, insanlarımıza muhabbet, kar deşlik birlik, beraberlik ve dirlik duygularını aşılayan ör nek şahsiyetlerdir. Mihrapları imamsız, minberleri hatipsiz, minareleri ezansız bırakmayan Din görevlile rimiz; Sadece ezan okumak ve namaz kıldırmakla yetinmeyip toplumda din ve sosyal hizmet gönüllüleri olarak çalışarak, çevresindeki insanların derdiyle dertlenip, toplumu doğru yola yönlendirerek, milletimize imanlı bir nesil yetiştirmek için de elinden gelen gayretleri göstermektedir. İslam Dininin güzelliği, adil hükümlerinin evrenselliği ve kabul edilirliği sayesinde halkımızın Camilerimize, Kur’an Kurslarına olan ilgisi artarak devam etmektedir. Cami inşası ne kadar önemli ise, İnşa edilen Camilerin bakımı, Onarımı, İç ve Dış Temizliği, Aydınlığı, Çevre Düzenlemesi, Cemaatin huzur içinde ibadet etmesinin sağlanması da bir o kadar önemlidir. Bu sebeple Kırıkhan Belediyesi olarak Sosyal Sorumluluğumuz gereği Temizlik İşleri Müdürlüğü ekiplerimiz tarafından ilçemiz genelindeki tüm Camilerimiz ve ibadethanelerimizi rutin olarak temizleyerek halkımızın hijyenik ortamda ve huşu içerisinde ibadet etmesine gayret gösteriyoruz.
Bu duygu ve düşüncelerimle 1-7 Ekim tarihlerinde kutlanacak olan Camiler ve Din Görevliler Haftasının Milletimize Hayırlı olmasını dilerken, ibadethanelerimizin ve mabetlerimizin inşa edilerek ayakta kalmasında katkısı olan herkese teşekkür ediyorum. Tüm Camii ve Din görevlilerimizin haftasını kutlar sağlık ve mutluluklar dilerim. İLİM, HİKMET VE İBADET İÇİN CAMİDEYİZ.”

YORUM YAP

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.