YAYLADAĞI DOĞU AKDENİZ’İN İNCİSİ OLACAK « Reyhanli Gizem Gazetesi – Reyhanlının Bağımsız Siyasi Gazetesi Haberin Adersi- Güncel Haber Sitesi Reyhanlı'nın Kalbi

29 Kasım 2021 - 02:46

YAYLADAĞI DOĞU AKDENİZ’İN İNCİSİ OLACAK

YAYLADAĞI DOĞU AKDENİZ’İN İNCİSİ OLACAK
Son Güncelleme :

26 Ekim 2021 - 9:57

Bu Haber 0 kez okunmuştur.
reklam

Yayladağı Belediye Başkanı Mehmet Yalçın, yayla ve deniz turizmiyle ilgili hazırladıkları 4 projenin hayata geçmesiyle birlikte Yayladağı’nın Doğu Akdeniz’in incisi olacağını söyledi.
Yayla turizmine yaptıkları yatırımlarla son 5 ayda 20 bin ziyaretçiyi ağırladıklarını belirten Yalçın, “Önümüzdeki yıl hedefimiz 100 bin ziyaretçi” dedi.
Yayladağı Belediye Başkanı Mehmet Yalçın, turizm alanında hazırladıkları 4 projeyi tamamladıklarında ilçelerinin doğu Akdeniz’in incisi olacağını söyledi. Son bir yıl içerisinde özellikle turizm alanında önemli adımlar attıklarını belirten Yalçın, “İlçemizi turizm alanında geliştirmek için 4 tane proje hazırladık. Bunlardan iki tanesi yayla turizmine, 2 tanesi de deniz turizmine ait. Son 5 ayda Yayla turizmine yönelik hayata geçirdiğimiz, Devrent mesire alanı bölgesindeyiz. Burası 100 dekarlık bir alandan oluşuyor. İçerisinde 47 mahallemizi simgeleyen kalp halindeki çardaklardan oluşan gönül adası, Aba Güreşi alanı, Zipline, macera parkı, Paintball alanı kamp alanları, karavan park alanı, serbest oturma alanları, tandır, manav, kasap, reustorantımız var.”
HEDEFİMİZ 100 BİN MİSAFİR
“ Dervent Mesire alanımız doğal güzellikleriyle çok güzel bir alan oldu. pandemi koşullarına rağmen mesire alanımızda son 5 ayda yaklaşık, 20 bin misafirimizi ağırladık. Hedefimiz mesire alanımızı daha da güzelleştirerek, buraya ağaç evler yapmak, günübirlik konaklama tesisleri yapmak, çadır ve kamp alanlarını tamamen oturtturmak, önümüzdeki yıl bunlarıda mesire alanımıza kazandırdığımız takdirde, hedefimiz 100 bin misafirimizi burada ağırlamak.” dedi.
TÜRKİYE’NİN İLK DALIŞ AKADEMİSİNİ KURACAĞIZ
Yayladağı Belediyesi olarak sadece yayla turizmine değil, deniz turizmine de büyük önem verdiklerinin altını çizen Başkan Yalçın, “Deniz turizmine has iki tane proje hazırladık. Bunlardan birisi Fenk bölgesinde Dalış Akademisi, dalış merkezi projemiz hazır. Bu projemiz Yayladağı, Hatay ve Türkiye için çok önemli bir proje. Türkiye’nin ilk dalış akademisini burada kuracağız. Projemizin Yaklaşık 191 dekarlık alanda sosyal donatıları, dalış okulu ve en önemlisi de arkeolojik tarihi olan 3 ağızlı mağarasıyla dalış turizmine önemli bir ivme kazandıracağına inanıyoruz.”
25 DALIŞ NOKTAMIZ OLACAK
“Dalış Akademisi projemiz tamamlandığında, hem dünya arkeolojik tarih meraklılarını, hemde dalış meraklılarını çekebileceğimiz bir nokta olacak. Misafirlerimizi, insan eli değmemiş bir alana götürmüş olacağız. İlçemiz yaklaşık 10 kilometrelik bir sahile sahip. Bu sahilde 25 dalış noktamız var. Bu noktalar dalış merkezimize çok yakın bir mesafede olacak. Dalış meraklıları 15 dakikalık bir yolculuktan sonra dalış noktalarına ulaşabilecek. Dalış alanımız çok geniş, 9 ay boyunca dalış yapılabilecek bir denize sahibiz. Alanlarımız bakir olduğu için dalış merkezimiz, doğal kayalıkları, doğal dalış alanları ve su altı güzellikleriyle Türkiye’nin en önemli dalış merkezlerinden biri olacak.” PROEMİZİN TEMELLERİNİ OLUŞTURDUK
“Projemizi temellerini oluşturduk. Balıkçılık genel müdürlüğü belediyemize biri 13 biri 9 metre olmak üzere iki adet tekneyi belediyemize hibe etti. Tekneler dalış meraklılarımızı dalış noktalarına taşıyacak. Bunun yanında tekne turları yapacağız. Bu projemiz tamamlandığında ilçemiz deniz turizminde iddialı bir yer olacak. Türkiye ve dünyanın her yerinden turist ağırlayacağımızı düşünüyoruz. Hazırladığımız 4 projeyi tamamladığımızda Yayladağı’mız turizm alanında doğu Akdeniz’in incisi olacak.” diye konuştu.

YORUM YAP

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.