YAYLADAĞI’NDA AKO KOMPLEKSİ YÜKSELİYOR - Reyhanli Gizem Gazetesi - Reyhanlının Bağımsız Siyasi Gazetesi Haberin Adersi- Güncel Haber Sitesi Reyhanlı'nın KalbiReyhanli Gizem Gazetesi – Reyhanlının Bağımsız Siyasi Gazetesi Haberin Adersi- Güncel Haber Sitesi Reyhanlı'nın Kalbi

12 Nisan 2024 - 18:37

YAYLADAĞI’NDA AKO KOMPLEKSİ YÜKSELİYOR

YAYLADAĞI’NDA AKO KOMPLEKSİ YÜKSELİYOR
Son Güncelleme :

26 Haziran 2023 - 17:32

Bu Haber 1 kez okunmuştur.
reklam

Hayırsever Ahmet Kara ve oğulları tarafından Yayladağı’nda yapılan AKO yerleşkesinde son gelindi.
İnşaattaki aşamaları yerinde görmek üzere Hatay Koordinatör Valileri Aykut Pekmez ve Osman Kaymak’ın başkanlığındaki heyet, inşaat alanına ziyaret gerçekleştirdi. Ziyarette ayrıca Yayladağı Belediye Başkanı Mehmet Yalçın da ev sahibi sıfatıyla hazır bulundu. 102 oda kapasitesine sahip yerleşke içerisinde huzurevi, okul, idari ofis, bilim odası, konferans salonu gibi çok sayıda bölüm yer alıyor.
YALÇIN: HAYIRSEVERLERİMİZE TEŞEKKÜR EDERİZ
Yayladağı Belediye Başkanı Mehmet Yalçın, AKO yerleşkesinin inşaatını üstlenen hayırsever Ahmet Kara ve Oğullarına teşekkür etti. İnceleme ziyaretinin ardından açıklamalarda bulunan Başkan Yalçın, “Huzurevi, İlkokul ve Çok Amaçlı Salon çalışmaları hızla sürüyor. Yayladağı Belediyesi işbirliğiyle Yoncakaya Mahallesi AKO Yerleşkesi Yapımı Devam Ediyor. Yoncakaya Mahallemize 102 oda kapasiteli içerisinde; İdari Ofis, Kütüphane, Danışma, Bekleme Salonu, Yemekhane, Mutfak, Kuaför, Çamaşırhane bölümleriyle 4400 m2 alana sahip Huzurevi 541 m2 alana sahip içerisinde; Gelin-Damat Odası ve Mutfak bulunan Çok Amaçlı Salon 2600 m2 alana sahiptir. İçerisinde; 6 Derslik İlkokul, 2 Derslik Ana Sınıfı, Konferans Salonu, Bilim Odası, Laboratuvar ve Uyku Odası barındıran Anasınıfı ve İlköğretim Okulu 2 adet Lojman ve Spor Sahalarını barındıran AKO yerleşkesi çalışmalarını Koordinatör Valilerimiz Osman Kaymak ve Aykut Pekmez ile birlikte yerinde inceledik. Yoncakayalı Ahmet Kara ve Oğullarına projeye desteklerinden teşekkürlerimizi sunarız” dedi.

YORUM YAP

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.