YAYMAN MEMUR-SEN İL TOPLANTISINA KATILDI « Reyhanli Gizem Gazetesi – Reyhanlının Bağımsız Siyasi Gazetesi Haberin Adersi- Güncel Haber Sitesi Reyhanlı'nın Kalbi

27 Ekim 2021 - 07:39

YAYMAN MEMUR-SEN İL TOPLANTISINA KATILDI

YAYMAN MEMUR-SEN İL TOPLANTISINA KATILDI
Son Güncelleme :

01 Ekim 2019 - 10:54

Bu Haber 4 kez okunmuştur.
reklam

Antakya’da Memur-Sen Hatay İl Temsilciliğinin genişletilmiş İl Divan toplantısı gerçekleşti.
Antakya Belediyesi Mahveli ’de gerçekleşen İl Divan toplantısında memur zamlarının yetersizliği vurgusu öne çıkarken toplantıya MemurSen Genel Başkan Yardımcısı Hacı Bayram Tombul, İl Temsilci si İsmail Bayrakdar AK Parti Hatay Milletvekili Hüseyin Yayman, Memur-Sen’e bağlı sendika temsilcileri, STK temsilcileri ve Kurum Müdürleri katıldı.
BAYRAKDAR MEMURSEN BİR VEFA HAREKETİDİR
Memur-Sen Hatay İl Temsilcisi İsmail Bayrakdar açılış konuşmasında, “Memur-Sen bir vefa hareketidir bir erdemliler hareketidir Mağdurun ezilenin, ümidi olan, gücümüz bittiğinde tekrar ayağa kalkmak için adım attığımız teşkilatın adıdır. 28 Şubat’ta darbeci zihniyetin zulmüne karşı el ele zinciri oluşturarak, davasından vazgeçmeyen teşkilatın adıdır. Memur-Sen Ha tay’da 17 bin 500 üyesiyle en büyük STK haline gelmiştir. Özgürlüklerin genişletilmesi için ter akıtmış, öncülük etmiştir. Bu yıl ki toplu sözleşme süreci çalışanların bir ha yal kırıklığıdır Doğalgaz, elektrik su, benzin ve mazot’a bu kadar bu kadar zamların geldiği bir ortamda memurlarımız 4+4 3+3 gibi oranların uygun görülmesi asla kabul edilemez. Genel Başkanımızın değimiyle hakem heyetinin onayından geçen bu zam çalışanın gönlünden geçememiştir.”
BAYRAKDAR: BİZ 2012 ve 2019’DA MASADAN KALKTIK
“Bizim temennimiz, tekrar bir araya gelerek zam konusunda herkesi rahatlatacak bir yol ve yöntemin bir an önce bulunmasıdır. 5 Milyona yakın bu işten etkilenen insanlarımız var. Biz sabit ücretli çalışanlarız. Bu zam değirmene su gelmesini sağlayacak bir zamdır. Onun için Türkiye’de ekonominin canlanmasını istiyorsak, memura hakkı olan paranın verilmesi gerekiyor. Biz cebimiz de para olunca, esnafa gideriz, alışveriş yaparız. Bu süreçte bize yönetilen çeşitli suçlamalar var. Sosyal taban örtüşmesi olan bir iktidar döneminde 2012 ve 2019’da masadan kalkmıştır. Bugün bir sendikayız. Çalışma örgü tüyüz. Bugünde çalışanların yanındayız. Memurlar şuan da devletten alacaklarını istiyorlar. Siyasilerimiz buradayken, inşallah biz bu ülkede hiçbir zaman kargaşanın öncüsü olmadık. Ülkemiz önce dedik. Bu süreçte tekrardan bir değerlendirme olur ve memuru memnun edecek bir zam oranı tekrar gündeme gelir diye düşünüyorum” ifadelerini kullandı.
YAYMAN: HER ŞEY BİZ YAŞARKEN OLDU
Açılış toplantısında konuşan AK Parti Milletvekili Hüseyin Yayman ise mezara kadar Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın yanında olduklarını ifade ederek, yeni parti oluşumlarıyla ilgili kürkleri olsaydı o partileri kurarlar mıydı merak ediyorum dedi. Yayman konuşmasında, “Gerçekten Türkiye çok zor bir dönemden geçiyor. Her şey biz yaşarken oldu. Türkiye’nin 3 tarafı denizle, 4 tarafı düşmanla çevrili. Memur-Sen çok önemli bir siyasetçi ve vatandaş olarak STK ile birlikte yürümek isteriz İlçelere gittiğimde toplantılar yaptığımızla temsilcilerimizle konuşuyoruz Hükümetimizin Hatay’a önemli yatırımları var. Bu yatırımlar ne oldu diye bizi eleştirin, takip edin. 2019 Aralık’ta Tahtaköprü ve Reyhanlı Barajları bitecek.” İfadelerini kullandı.

YORUM YAP

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.