YAYMAN: ÖĞRETMENİN SORUNU BENİM SORUNUMDUR - Reyhanli Gizem Gazetesi - Reyhanlının Bağımsız Siyasi Gazetesi Haberin Adersi- Güncel Haber Sitesi Reyhanlı'nın KalbiReyhanli Gizem Gazetesi – Reyhanlının Bağımsız Siyasi Gazetesi Haberin Adersi- Güncel Haber Sitesi Reyhanlı'nın Kalbi

4 Aralık 2023 - 06:40

YAYMAN: ÖĞRETMENİN SORUNU BENİM SORUNUMDUR

YAYMAN: ÖĞRETMENİN SORUNU BENİM SORUNUMDUR
Son Güncelleme :

29 Kasım 2022 - 10:22

Bu Haber 1 kez okunmuştur.
reklam

TBMM’de basın toplantısı düzenleyen Yayman gündeme dair önemli açıklamalar yaptı.
24 Kasım Öğretmenler günümüz kutlu olsun.. Yeryüzünün öğretmeni olmak İçin gökyüzünün öğrencisi olmak gerekir.
Türkiye’de öylesine tuhaf bir muhalefet anlayışı var ki muhalefetin bir gün ‘beyaz’ dediğine, öbür gün kara dediğini görüyoruz. Dün söylediklerini bugün reddediyorlar”
“6’lı masada adaylık sürecinde finale gelindiğinde birçok sorun çıkacak ve bu ‘arkası yarın masası’, finale gelindiğinde çatırdayacak ve dağılacak. Çünkü bunlar daha adaylık konusunda dahi anlaşamazken hangi konuda anlaşacaklar? Bu nları ibretlik olaylar olarak görüyoruz.”
TBMM- TBMM Dijital Mecralar Komisyonu Başkanı ve AK Parti Hatay Milletvekili Hüseyin Yayman, “6’lı masadaki adaylık borsası yükselerek devam ediyor.” dedi.
Hüseyin Yayman, Meclis’te düzenlediği basın toplantısına 24 Kasım öğretmenler günü kutlamasıyla başladı. Bana bir harf öğretenin kırk yıl kölesi olurum diyen kültürün içinden geliyoruz. Öğretmenlik kutsal bir görevdir. Ben de bir Öğretmenim. Öğretmenlerimizin sorunlarını biliyoruz. Adım adım hepsini çözüyoruz. Öğretmenin sorunu benim sorunumdur” dedi.
Yayman, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın, Suriye Cumhurbaşkanı Beşar Esed ile görüşülebileceğini ifade ettiğini hatırlatarak, Suriye ile ilişkilerin geliştirilmesi ve ilişkilerde yeni bir sayfa açılmasının, milletin talebi olduğunu söyledi.
Muhalefetin, iktidarı “u dönüşü” yapmakla itham ettiğini dile getiren Yayman, “Türkiye’de öylesine tuhaf bir iktidar-muhalefet ilişkisi var ki muhalefetin bir gün ‘beyaz’ dediğine, öbür gün kara dediğini görüyoruz. Dün söylediklerini bugün reddediyorlar.” diye konuştu.
TÜRKİYE, KÜRESEL BİR GÜÇ OLUYOR
Daha önce hükümeti, İsrail, Mısır, BAE, S. Arabistan ve Suriye’yle ilişki kurmadığı için eleştiren muhalefetin, bugün bu ülkelerle ilişki kurduğu için eleştirdiğini belirten Yayman, “Muhalefet çıkıp ‘Söz konusu Türkiye ise gerisi teferruattır.’ diyerek hükümetimizin kurduğu bu ilişkileri olumlu buluyoruz.’ dese daha mantıklı bir iş yapmış olacak. Bu kadar tutarsızlık muhalefette dahi olsa kabul edilemez.” ifadelerini kullandı.
ADAY DAHİ ÇIKARAMIYORLAR
Yayman, 6’lı masanın, anlaştığı tek konunun, “AK Parti ve Recep Tayyip Erdoğan’ın gitmesi” olduğunu ifade ederek, “Onların söylemesiyle AK Parti de Cumhur İttifakı da asla gitmez.” dedi.
Muhalefetin cumhurbaşkanı adayının halen açıklanmadığına değinen Yayman, “6’lı masadaki adaylık borsası yükselerek devam ediyor. İYİ Parti Genel Başkan Başdanışmanı Turhan Çömez’in ‘Akşener’in aday olmasını arzu ediyorum.’ sözü ve Ahmet Davutoğlu’nun, ‘6’lı masa aday yaparsa hemen hazırım, yol haritam hazır.’ sözleri de aslında masada olan herkesin bir beklenti içinde olduğunu bir kez daha ortaya koyuyor. 6’lı masada adaylık sürecinde finale gelindiğinde birçok sorun çıkacak ve bu ‘arkası yarın masası’, finale gelindiğinde çatırdayacak ve dağılacak.
Çünkü bunlar daha adaylık konusunda dahi anlaşamazken hangi konuda anlaşacaklar? Bütün bunları ibretlik bir mesele olarak görüyoruz.” değerlendirmelerinde bulundu.
HATAY’IN PARASI EXPO’YA GİTTİ
TBMM’de yaptığı basın toplantısında Yayman, Hatay BŞB’nin paraları Çarçur ettiğini ve halkın paralarını Expo’da betona gömüldüğünü belirtti. Hatay’ın önceliğinin yol, su, altyapı olduğunu ancak kışın gelmesiyle beraber şehrin köstebek yuvasına döndüğünü ve araçların yol bulamadığını ve çok ciddi bir trafik çilesi yaşandığını belirtti. Hatay’ın önceliği Expo değildir. Temel belediyecilik hizmetlerini yapmayan Hatay BŞB’nin konserlerle algı operasyonu yaptığını ve başarısızlığını gizlemeye çalıştığını söyledi.

YORUM YAP

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.