YAYMAN “SÖZ VERDİK, YAPTIK” HATAY KORUMA KURULU KURULDU « Reyhanli Gizem Gazetesi – Reyhanlının Bağımsız Siyasi Gazetesi Haberin Adersi- Güncel Haber Sitesi Reyhanlı'nın Kalbi

24 Ekim 2021 - 06:53

YAYMAN “SÖZ VERDİK, YAPTIK” HATAY KORUMA KURULU KURULDU

YAYMAN “SÖZ VERDİK, YAPTIK”  HATAY KORUMA KURULU KURULDU
Son Güncelleme :

17 Mayıs 2019 - 9:20

Bu Haber 4 kez okunmuştur.
reklam

AK Parti Hatay Milletvekili Doç. Dr. Hüseyin Yayman Kültür ve Turizm Bakan Yardımcılığı döneminde Hatay’a kurulması için çok mücadele ettiği HATAY KÜLTÜR VARLIKLARI KORUMA KURULU’nun en sonunda kurulduğunu ve çalışmaya başladığını söyledi.
Hatay Milletvekili Doç. Dr. Hüseyin YAYMAN Hatay Kültür Varlıklarını Koruma Bölge Kurulunun Kurulması için gerekli girişiminde bulunmuş ve BAKANLAR Kurulunun 2017/11080 sayılı kararı ile 11.01.2018 tarih ve 30298 Sayılı Resmi Gazetede yayımlanarak yürürlüğe girmişti. Kurul, Mart ve Nisan ayında toplam 4 defa toplanarak vatandaşların kendisine yönelen istek ve taleplerini değerlendirdi.
Kültür Varlıkları ve Müzeler Genel Müdürlüğünün 18.01.2019 tarih ve 59708 Sayılı yazısı ile Osmaniye İli de Adana kuruldan ayrılarak Hatay Kültür Varlıkları Koruma Kuruluna Bağlanmıştı.
Hatay Milletvekili Yayman, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda
“SÖZ VERDİK.. ÇOK ŞÜKÜR YAPTIK!
Kültür ve Turizm Bakan Yardımcılığım döneminde kurulması için büyük çaba harcadığım HATAY KÜLTÜR VARLIKLARI KORUMA KURULU çalışmaya başladı.
Bakanlığımız 4 Kurul üyesi ve 11 personelin atamasını yaptı. Medeniyetler şehri Hatay’ımıza hayırlı olsun.”” ifadelerini kullandı.
Yayman, “Hatay’ın Türkiye’nin açık hava müzesi olduğunu ve önümüzdeki dönemde Tarih, Kültür ve Gastronomi turizminin başkenti olacağını dile getirdi..
Yayman, Cumhurbaşkanımıza ve Hükümetimize Hatay’a verdiği değer için teşekkür ederiz, dedi.

YORUM YAP

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.