Yayman’dan New York’taki skandal ilana tepki « Reyhanli Gizem Gazetesi – Reyhanlının Bağımsız Siyasi Gazetesi Haberin Adersi- Güncel Haber Sitesi Reyhanlı'nın Kalbi

26 Ocak 2022 - 01:56

Yayman’dan New York’taki skandal ilana tepki

Yayman’dan  New York’taki  skandal ilana tepki
Son Güncelleme :

08 Mart 2021 - 18:34

Bu Haber 14 kez okunmuştur.
reklam

TBMM Dijital Mecralar Komisyonu Başkanı ve AK Parti Hatay Milletvekili Hüseyin Yayman, Meclis’te düzenlediği basın toplantısında, FETÖ’cülerin, New York’ta “Erdoğan’ı durdurun.” şeklindeki ilanlarını gördüklerini söyleyerek “Buradan onları lanetliyoruz. Bunlar, milletimizin vicdanında, devletimizin kayıtlarında gerekli cevapları alacaktır.” ifadesini kullandı.
TBMM Dijital Mecralar Komisyonu Başkanı ve AK Parti Hatay Milletvekili Hüseyin Yayman, Meclis’te basın toplantısı düzenledi.
Yayman, “Alayınız toplanıp gelseniz de Cumhurbaşkanımızı indiremeyeceksiniz. Türkiye’nin yürüyüşünü durduramayacaksınız ve milletimizin demokrasiye olan bağlılığının önüne geçemeyeceksiniz.” diye konuştu.
Türkiye’nin 15 Temmuz 2016’da dünyanın en korkunç darbe girişimlerinden birini yaşadığını hatırlatan Yayman, “Bu, yalnızca bir darbe planı değildi, aynı zamanda Türkiye’yi bir iç savaşa sürükleme, Türkiye’de bir kardeş kavgası çıkarma ve buna bağlı olarak Türkiye’yi bir işgale açık hale getirme kalkışmasıydı, girişimiydi. Ama Cumhurbaşkanımızın ve Cumhur İttifakı’nın, Sayın Devlet Bahçeli’nin de hakkını teslim etmek gerekiyor, o akşam verdikleri imtihan, Türkiye’nin, demokrasimizin ve milletimizin egemenliğinin imtihanıydı. Çok şükür Türkiye bu imtihanı başardı.” değerlendirmelerinde bulundu.
Türkiye’nin geçmişte benzer imtihanları yaşadığını dile getiren Yayman, şöyle devam etti:
“Dün olduğu gibi bugün de milletimiz bu FETÖ’cü hainlerin tuzaklarına, kumpaslarına karşı dimdik ayaktadır; seçilmiş Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın, hükümetimizin, TBMM’nin yanındadır ve inşallah yanında durmaya devam edecektir. Bunların asıl maksadı Türkiye’yi, Cumhurbaşkanı’mızı durdurmaktır. Ama Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye demektir. Türkiye’nin geleceği, Cumhurbaşkanı’mızın geleceğiyle, Cumhurbaşkanımızın geleceği, milletimizin geleceğiyle örtüşmüş vaziyettedir. Geçmişte ‘Muhtar bile olamaz.’ dediler, başkan oldu. ‘Siyasi hayatı bitti.’ dediler, Türkiye’nin lideri ve dünyanın sayılı başkanlarından oldu. İnşallah bundan sonra 2023 seçimlerine Cumhur İttifakı ile beraber gece gündüz demeden çalışmaya, yol yürümeye devam edeceğiz.”

YORUM YAP

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.