YELOĞLU “CUMHURİYETİMİZ, HEPİMİZİN GÖZBEBEĞİ DURUMUNDADIR” « Reyhanli Gizem Gazetesi – Reyhanlının Bağımsız Siyasi Gazetesi Haberin Adersi- Güncel Haber Sitesi Reyhanlı'nın Kalbi

27 Ekim 2021 - 21:21

YELOĞLU “CUMHURİYETİMİZ, HEPİMİZİN GÖZBEBEĞİ DURUMUNDADIR”

YELOĞLU “CUMHURİYETİMİZ, HEPİMİZİN GÖZBEBEĞİ DURUMUNDADIR”
Son Güncelleme :

28 Ekim 2019 - 17:48

Bu Haber 7 kez okunmuştur.
reklam

AK Parti Hatay İl Başkanı Mehmet Yeloğlu, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayımladı. Başkan Yeloğlu yayımladığı mesajında şu ifadelere yer verdi:
“Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğinde yazılan kurtuluş destanının gururunu, heyecanını ve bu destanın varış noktası olan Cumhuriyet’in ilanını, ilk günkü gibi büyük bir coşku ve heyecan ile kutluyoruz. Her türlü zorluğa ve imkânsızlığa rağmen aziz milletimizin vatan sevgisi, hürriyet ve istiklal aşkıyla, bağımsızlığına kavuşabilmek için kadınıyla erkeğiyle, yaşlısıyla genciyle topyekûn, inanç ve kararlılıkla giriştiği Kurtuluş Savaşımız, her safhası eşsiz kahramanlık destanlarıyla dolu büyük bir zafer ile sonuçlanmıştır.”
CUMHURİYET, TARİHİMİZİN EN KAPSAMLI ÇAĞDAŞLAŞMA HAMLESİDİR
96’ncı yılını kutlamanın mutluluğunu ve haklı gururunun yaşandığını vurgulayan Başkan Yeloğlu açıklamasının devamında; “ Çok ağır bedeller ödeyerek kazandığımız istiklâl mücadelesinin ardından, eşitlik ve hürriyet temeline dayanan büyük millet olma iradesiyle kurulan Cumhuriyetimiz, hepimizin gözbebeği durumundadır. Bu büyük zaferin sonucunda kahramanlarımız tarafından bize, geçmişimize gururla, geleceğimize güvenle bakmamızı sağlayacak bir ülke ve Cumhuriyet armağan edilmiştir. Cumhuriyetin ilanı, milletimizin şanlı tarihindeki en önemli dönüm noktalarından biridir. Cumhuriyetimiz, bu topraklar üzerinde yaşayan tüm vatandaşlarımızı kökeni, dili, dini, mezhebi ne olursa olsun hiç bir ayrım yapmaksızın her bir ferdinin, bu ülkenin aynı haklara sahip, ortak bir geçmişi ve geleceği paylaşan, tasada ve kıvançta bir olarak gören, kucaklayıcı ve kapsayıcı bir telakkiye sahiptir.” Dedi.
MİLLETİMİZ DÜNDE, BUGÜNDE GÜCE, KUDRETE VE AZME SAHİPTİR
Başkan Yeloğlu son olarak; “ Ülkemiz için bir zenginlik olan söz konusu farklılıkları ayrılıklara dönüştürmeye, kadim kardeşliğimizi sabote etmeye, vatanımızın bütünlüğünü milletimizin birliğini bozmaya yönelik kirli oyunları ve bu oyunları kurgulayanlara feraset sahibi milletimiz dün olduğu gibi bugünde hak ettiği cevabı verecek güce, kudrete ve azme sahiptir. Bu birlik ve beraberlik içerisinde ülkemiz, büyük önder Atatürk’ün önümüze koyduğu ‘muasır medeniyetler seviyesine ulaşma’ hedefinde, her zaman emin adımlarla ilerleyecektir. Bu duygu ve düşüncelerle, cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere, bu cennet vatanın ilelebet yaşatılması uğruna canlarını feda eden aziz şehitlerimizi ve ebediyete intikal eden kahraman gazilerimizi, 15 Temmuz’daki hain kalkışma sırasında şahadet mertebesine ulaşan demokrasi şehitlerimizi ve terörle mücadelede ülkemizin bölünmez bütünlüğü ve milletimizin birliği ve beraberliği için canlarını feda eden aziz şehitlerimizi rahmetle yad ediyor, hayatta olan kahraman gazilerimize de sağlık, sıhhat diliyorum” ifadelerini kullandı.

YORUM YAP

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.