YENİ SEZONDA SÜPER LİG’DE TARAFTARLARIMIZI YENİ STADIMIZA BEKLİYORUZ « Reyhanli Gizem Gazetesi – Reyhanlının Bağımsız Siyasi Gazetesi Haberin Adersi- Güncel Haber Sitesi Reyhanlı'nın Kalbi

6 Ağustos 2021 - 07:34

YENİ SEZONDA SÜPER LİG’DE TARAFTARLARIMIZI YENİ STADIMIZA BEKLİYORUZ

YENİ SEZONDA SÜPER LİG’DE TARAFTARLARIMIZI  YENİ STADIMIZA BEKLİYORUZ
Son Güncelleme :

16 Temmuz 2020 - 19:26

Bu Haber 3 kez okunmuştur.
reklam

Usta Gazeteci Hasan Yetmez ile “90+1” programının bu haftaki konukları Hatayspor’un kalecisi Ömer Alıcı ve Stoperi Sadi Karaduman oldu.
Beyzade Fm stüdyolarında gerçekleşen ve birçok sosyal medya platformunun ortak yayınıyla büyük ilgi gören programda, Bolu ve Adana maçlarından, şampiyonluğa; yeni stadımızdan maç satma iddialarına, Hamza Gür’ün sakatlığına kadar çok geniş yelpazede konular ele alındı.
Karaduman, öncelikle gerçekten şampiyonluk bizim için çok zordu aslında. Bunu biz kolaya çevirdik. Bunu inanarak başardık. Geçen sene bir play-off finalimiz var. Herkesi orada çok üzmüştük, kendimiz de dahil. Ondan sonra bütün takım olarak inandık, “başaracağız” diye söz verdik ve başardık çok mutluyuz. Dualarını eksik etmeyen herkesten Allah razı olsun diyorum. Bundan sonraki süreç de çok önemli. Süper lig’e çıkmak kadar, o ligde kalmak da önemli. Süper Lig’in şehrimize de hava katacağını düşünüyorum.
Alıcı, “Ben Hatayspor’un futbolcusuyum ama aynı zamanda çok sıkı bir taraftarıyım. Bu kulübün altyapısında yetiştim. Biz Bolu maçından geldikten sonra çok büyük bir üzüntüye girmiştik. İster istemez taraftarlarımız bize biraz sitem etmişlerdi. Pandemi sürecinde seyirsiz bir şeyin anlamı olmadığını anladık. Taraftarın bu işte çok büyük payı vardır. Bizi destekleyen herkese çok teşekkür ediyorum. Dualarını esirgemeyen herkesten Allah razı olsun. Geçen sene başladığı zaman “Kümede Kalın! denilen takımdan geçen sene final oynadık, bu sene de çok haklı bir şekilde son haftaya girerken şampiyonluğu garantiledik. Seneye süper lig’de asansör takım değil de orada ses getireceğimizi ve başarılı olacağımızı düşünüyorum. Bizim zaten bir iskelet kadromuz var. Süper lig’de ses getireceğimize inanıyorum.
“Boluspor Maçında Üstün Oynayıp Talihsiz Bir Şekilde Kaybettik”
Üstün oynayıp talihsiz bir şekilde kaybettiğimiz Boluspor maçı ile ilgili olarak Kalecimiz Ömer Alıcı, “Futbolda bu var, bazen top kaleden içeri geçmez, rakip takımın tek bir pozisyonu vardı, o an bir konsantrasyon eksikliğiyle gol dedik. Pandemi olayından sonra ligin tekrardan başlamasından sonra önceliğimiz maç kazanmaktı. Bir şekilde maç kazanmamız gerekiyordu, biz sadece maç kazanmaya odaklanmıştık. O maçta stres ve ve talihsizlikler oldu. Asla biz asla inancımızı kaybetmedik. Bolu maçını da çevirebilirdik belki o an sakin kalabilseydik. Ama ben bu olayın orada bize hayırlı olduğunu düşünüyorum. Bolu maçı bittiğinde “buradan biz kafamızı kaldırıp her ne kadar olumsuz şekilde bize dönüşte yapsalar bu takımı şampiyon yapacağız” dedik. Elli üç yıllık hasreti bitirdik ve tarihe geçtik.” dedi .
Yedek kalınca motivasyonu koruyabilmeyi inanmışlığın bir göstergesi olarak yorumlayan Alıcı, “Bizimle bir şekilde biz de anlaşılıyor ve sahaya çıkıyoruz. Yani artık buranın futbolcusuyuz. Onun için sahaya çıktığımızda en iyi şekilde mücadele edip forma şansı verilmediği zamanlarda da antrenmanlarda arkadaşlarımıza en iyi idmanı vermek zorundayız. Antrenmanlarda birlikte canımızı dişimize takarak çalışıyoruz. İyi oynayana hocanın forma şansı vermesine, aldığı karara saygı duyması, arkada kalanın da destek vermesi terini silmesi zaten bizi buraya getirdi.
Moderatör Yetmez’in sezon içerisinde 3 farklı hocayla oynayıp sezon sonunda Mehmet Altıparmak’la şampiyon olan takımın Hoca değişikliğine nasıl uyum sağladığını sorması üzerine Sadi Karaduman, “Tabii bir alışkanlık oluyor gerçekten. İlhan Hoca kurmuştu bu takımı, onların da çok emeği var. Yani şimdi üzülüyorsun ama diğer tarafta da hedeflerim var. Yani hem kendi hedefim var, hem bir sorumluluğum var. En son Mehmet Hocamızla şampiyon olmak nasip oldu. Hocası çıktığımız maçı da kazanmıştık. Yani bir sistem vardı. Başaracağımıza inanmıştık ve başardık.
Sadi Karaduman: “İkinci Takım Olarak Erzurumspor’un Geleceğini Düşünüyorum”
Erzurumspor gerçekten büyük bir avantaj elde etti. Benim şahsi fikrim olarak Erzurumspor’un ikinci takım olarak Süper Lig’e çıkacağını düşünüyorum. Şuan ikinci sırada ve ipler onların elinde. Kendi evinde oynayacak, büyük ihtimalle ben Erzurumspor’un kazanıp Süper Ligi ikinci takım olarak geleceğini düşünüyorum. Adana Demirspor’un da şansı var. Yani umutları bitmiş değil. Maçını kazanıp Erzurum’un puan kaybetmesini bekleyecek. Bursaspor’un da matematiksel olarak bizi yenerlerse şansları var tabi ama ben Erzurum’un %80 şansı olduğunu düşünüyorum.
Ömer Alıcı da Erzurum’un ikinci olarak çıkacağını söylemekle beraber, “Adana Demirspor, Akhisar, Bursaspor ve Karagümrük’ün de diğer play off oynayacak takımlar olacağını düşünüyorum. Play off’ta da en büyük şansı Adana Demir ile Bursa’ya veriyorum”dedi
Hasan Yetmez’den Maç Satma İddialarına Tepki
Konuklara şampiyonluk priminin ne kadar olduğunu soran modaretör Hasan Yetmez, herkesin sözleşmesinde bu maddenin olduğunu ama ortalama olarak 150-200 bin lira civarında olduğu cevabını alması üzerine, “hiçbir futbolcu 150-200 bin lira primi, şampiyon takımın şampiyon futbolcusu olma şerefini, hem kariyerinde böylesine önemli bir başarıyı elde etme şansını, 40 bin-50 bin lira için elinin tersiyle itip maçı satmaz. Hem vicdana hem edilen emeğe sığmaz. O yüzden “maç sattılar” modundan bir kurtulalım, artık süper lig takımıyız, olaya daha profesyonel yaklaşalım. Bu ithamlarda bulunanların da Hatayspor taraftarlar olduğunu düşünmüyorum. ” diye tepki gösterdi.
Hamza Gür 1-1,5 Ay Sonra Sahalarda
Adanaspor maçında Hamza Gür’ün sakatlanmasına üzüntüsünü galibiyeti getiren gole bile sevinemedim diyerek belirten Alıcı, “İkinci golden sonra zaten ben sevinemedim bile. O an zaten gözyaşlarıma da hâkim olamadım, bana “kırıldı” dediler. O an Eze’nin üzerine saldırasımız geldi. Ama Allah’a çok şükür kırık yokmuş, bağlarında zedelenme var. Tabi yine ciddi bir sakatlık ama kırığa göre daha kısa sürede iyileşecek. Tahminen bir ay bir buçuk ay sonra takımla birlikte olacak. Sakatlanma pozisyonunun istemeyerek olduğuna inanmıyorum, kasıtlı bir hareketti. Eze’nin yaptığı faulü umursamaması bizi daha da gerdi. Kaldı ki rakip takımın teknik direktörü de oyuncusuna tepki gösterdi. Yanlışlıkla elbette rakip sakatlanabilir ama kasti bir şekilde bu hareket yapılmaz. Bu işin futbolla hiçbir ilgisi yok.” şeklinde tepki gösterdi.
Süper Lig’de Taraftarlarımızı 25 Bin Kişilik Yeni Stadımıza Bekliyoruz
Konuk futbolcularımız, “Uzun zamandır yapılmasını beklediğimiz yeni stadımız yeni sezonda açılıyor. Bu coşkulu seyircimizin o stadı doldurmasını bekliyoruz. 53 yıllık hasretin sonunda Süper Lig’e çıktık, artık o stadın boş kalmaması lazım. Futbol’da herşey var, sezona iyi de başlamayabiliriz. Gelip 3-4 maç destek verip, sonrasında küsmek de olmaz, başarılıyken nasıl taraftarımız yanımızdaysa, her zaman desteklerini görmek istiyoruz. Seyirci değil taraftar istiyoruz.” ifadelerini kullanırken, Hasan Yetmez de “Trabzon’un nüfusu Hatay’ımızın nüfusunun yarısı kadarken stadları ful çekiyorsa bizim stadımızın da dolması lazım” diyerek seyircilere de çağrıda bulundu.

YORUM YAP

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.