Yenişehir Gölü Eski Haline Kavuşacak - Reyhanli Gizem Gazetesi - Reyhanlının Bağımsız Siyasi Gazetesi Haberin Adersi- Güncel Haber Sitesi Reyhanlı'nın KalbiReyhanli Gizem Gazetesi – Reyhanlının Bağımsız Siyasi Gazetesi Haberin Adersi- Güncel Haber Sitesi Reyhanlı'nın Kalbi

25 Mayıs 2022 - 12:34

Yenişehir Gölü Eski Haline Kavuşacak

Yenişehir Gölü  Eski Haline Kavuşacak
Son Güncelleme :

06 Temmuz 2020 - 19:38

Bu Haber 6 kez okunmuştur.
reklam

Reyhanlı Belediyesi Yenişehir Gölünü eski haline kavuşturmak amacı ile çalışmalara başladı.
Belediye Başkanı Mehmet Hacıoğlu’nun talimatıyla ilçemizin Göz bebeği olan Yenişehir gölünü tekrardan eski güzelliğine kavuşturmak amacı ile Reyhanlı Belediyesi olarak gerekli çalışmalar başlatılmıştır.
Reyhanlı Belediyesi tarafından yenişehir golünü canlandırma projesi kapsamında Yenişehir Gölü etrafından Mühendisler tarafından ek kaynak sağlamak için jeofizik rezistivite çalışması yapılmıştır.
Çalışma kapsamında yaklaşık 5.5 km’lik profiller boyunca multikanal çok elektrotlu cihaz ile 2 boyutlu kesitler çıkarılmıştır. Çalışma akabinde uygun sondaj noktaları tespit edildiği taktirde su getirme projesi yapılarak Yenişehir Gölünün suni beslenme ile destekleyerek eski günlerine tekrardan kavuşması hedeflenmektedir.
Yapılan çalışmalar neticesinde olumlu sonuç alındığı taktirde Sondaj çalışmalarına başlanarak en kısa sürede Reyhanlı’nın incisi olan Yenişehir gölümüzü eski güzel görünümüne kavuşturarak vatandaşlarımızın hizmetine sunmak adına başkan Mehmet Hacıoğlu’nun da büyük çabalarıyla devam etmektedir.

YORUM YAP

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.