Yenişehir Gölü Millet Bahçesi projesiyle zenginleştirilecek « Reyhanli Gizem Gazetesi – Reyhanlının Bağımsız Siyasi Gazetesi Haberin Adersi- Güncel Haber Sitesi Reyhanlı'nın Kalbi

26 Ocak 2022 - 02:04

Yenişehir Gölü Millet Bahçesi projesiyle zenginleştirilecek

Yenişehir Gölü Millet Bahçesi projesiyle zenginleştirilecek
Son Güncelleme :

01 Nisan 2021 - 18:53

Bu Haber 86 kez okunmuştur.
reklam

Reyhanlı ilçesindeki Yenişehir Gölü, Millet Bahçesi projesine ev sahipliği yapacak. Osmanlı Devleti döneminde Fırka-i İslahiye Komutanı Derviş İbrahim Paşa tarafından set yapılarak oluşturulan ve 1865 yılından bu yana doğal güzelliğini koruyan gölde, Millet Bahçesi projesi kapsamında çalışmalara başlandı.
İlçe merkezine yaklaşık 3 kilometre uzaklıkta olan, asma köprüsü, tarihi değirmeni ve hala işlemekte olan su kanalıyla ilgi çeken gölün ziyaretçi sayısının arttırılması hedefleniyor.
Reyhanlı Belediye Başkanı Mehmet Hacıoğlu, yaptığı açıklamada, ilçe halkına yakışır bir proje yapmayı planladıklarını söyledi.
Proje kapsamında, 67 bin metrekare alanın Millet Bahçesi’ne dönüştürüleceğini aktaran Hacıoğlu, “Yenişehir Gölü Millet Bahçemizde oluşturulacak sosyal tesisler, çocuk parkları, bisiklet yolu, piknik alanları, yürüyüş yolları ve koşu parkuru, vatandaşlarımızın buraya daha çok gelmesini sağlayacak çok önemli çalışma olacaktır” dedi.

YORUM YAP

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.