YEŞİLDAL “DESTEK VERECEĞİZ, YETER Kİ SAMİMİ OLUN” - Reyhanli Gizem Gazetesi - Reyhanlının Bağımsız Siyasi Gazetesi Haberin Adersi- Güncel Haber Sitesi Reyhanlı'nın KalbiReyhanli Gizem Gazetesi – Reyhanlının Bağımsız Siyasi Gazetesi Haberin Adersi- Güncel Haber Sitesi Reyhanlı'nın Kalbi

4 Aralık 2023 - 07:04

YEŞİLDAL “DESTEK VERECEĞİZ, YETER Kİ SAMİMİ OLUN”

YEŞİLDAL “DESTEK VERECEĞİZ, YETER Kİ SAMİMİ OLUN”
Son Güncelleme :

04 Temmuz 2022 - 19:59

Bu Haber 2 kez okunmuştur.
reklam

AK Parti Hatay İl Başkanı Adem Yeşildal, Hatay Büyükşehir Belediye Meclisi’n de gerçekleşen olağanüstü toplantının ardından önemli açıklamalarda bulundu.
AK Parti Hatay İl Başkanı Adem Yeşildal, Hatay Büyükşehir Belediyesi Haziran ayı Olağanüstü Meclis Toplantısında Avrupa Birliği fonlarından temin edilen 11 mil yon 500 bin Avro’luk bir altyapı ödeneği ve meclis tarafından suya yüzde 140’lık zam talebinin reddi ile ilgili açıklamalarda bulundu.
YÜZDE 20’LİK ZAMDAN SONRA YÜZDE 140 ZAM İSTEDİLER!
Başkan Yeşildal, “Bilindiği üzere Mayıs ayında su ücretlerine yüzde 20 iyileştirme yapılmıştır. Bu İyileştirmenin üzerinden henüz bir ay geçmiş olmasına rağmen Büyük şehir yönetiminin su fiyatları na yüzde 140 oranında zam talebi olmuş, bu talep Cumhur İttifakının oylarıyla redde dilmiştir” dedi.
11,5 MİLYON AVRO’LUK HİBE
Yeşildal, “Başta Dörtyol ilçemizin altyapısı olmak üzere ilimizin altyapısında kullanılmak üzere Hükümetimiz ve Milletvekillerimizin girişimi ile İller Bankası tarafından yürütülen, finansmanı AFD tarafından sağlanacak 11,5 Milyon Euro hibeye onay verilmiştir” açıklamasında bulundu.
ARITMA TESİSİ YERİNDE KALSIN DEMEK İHANETTİR
AK Parti Hatay İl Başkanı Adem Yeşildal, Cumhur İttifakı olarak doğru projelere destek vermeyi sürdüreceklerini Hatay’ı yararına olmayan konularda ise karşı duruş sergilemeyi sürdüreceklerini ifade etti. Turunçlu Arıtma Tesisi’nin yerleşim merkezi dışına taşınması için taraflara samimiyet çağrısında bulunan Başkan Yeşildal, “Yanlışlığı bilimsel verilerle kanıtlanmış, ticaret odası, mimarlar ve mühendisler odası, insan hakları çevre komisyonu ve Hatay barosu tarafından kamuoyuna açıklama yapılmış ve en önemlisi Defne halkının şiddetle karşı çıktığı Turunçlu arıtma tesisinin mevcut yerinde büyütülmesi işine destek olmak en hafif ifade ile İhanete ortak olmak demektir.
BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI SÖZÜNÜ TUTSUN
Büyükşehir başkanının 10 yılı aşkın bir süredir Defne turunçlu arıtma tesisini taşı ma konusundaki sözünü yerine getirmesi çağrısında bulunmaktayız. Daha önce de defalarca ifade ettiğimiz gibi Cumhur ittifakı doğrunun yanında, yanlışın karşısında olmaya devam edecektir. Turunçlu arıtma tesisinin yerleşim merkezi dışına taşınması konusundaki samimi her türlü girişim ve projeyi Cumhur ittifakı olarak destekleyeceğimizi bu vesileyle bir kez daha ifade etmek istiyorum” açıklamasında bulundu.

YORUM YAP

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.