YEŞİLDAL: HALKIN TEK İSTEDİĞİ KALİTELİ HİZMET ALABİLMEK - Reyhanli Gizem Gazetesi - Reyhanlının Bağımsız Siyasi Gazetesi Haberin Adersi- Güncel Haber Sitesi Reyhanlı'nın KalbiReyhanli Gizem Gazetesi – Reyhanlının Bağımsız Siyasi Gazetesi Haberin Adersi- Güncel Haber Sitesi Reyhanlı'nın Kalbi

15 Ağustos 2022 - 06:50

YEŞİLDAL: HALKIN TEK İSTEDİĞİ KALİTELİ HİZMET ALABİLMEK

YEŞİLDAL: HALKIN TEK İSTEDİĞİ KALİTELİ HİZMET ALABİLMEK
Son Güncelleme :

05 Ağustos 2021 - 18:52

Bu Haber 9 kez okunmuştur.
reklam

AK Parti Hatay İl Başkanı Adem Yeşildal, Hatay Valiliği’ndeki su ve elektrik kesintilerinin görüşüldüğü toplantıya katılmayan HBB Başkanı’na sert çıktı.
Başkan Yeşildal, İl Başkanlığı’nda düzenlenen basın toplantısında yaptığı açıklamada, “Son dönemde ortada bilgi kirliliği dolaşıyor. Bu bilgi kirliliğine karşı basın mensuplarımız vasıtasıyla halkımızı doğru bilgilendirmek istiyoruz. Hatay halkı, bilgi kirliliğinden, siyasi krizden ve yalan yanlış açıklamalardan bıktı. Hatay halkı, ortak aklın işletilmesini hak ediyor. Biz rakibimiz olan partiyle dahi bir araya gelerek sorunların çözümü için birlikte hareket ederiz. Hiç kimseye de Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı da dâhil olmak üzere ortak aklın çalışmasına engel olmasına izin vermeyeceğiz. Hatay halkı da bunu istiyor. Tüm kurumların görevlerini adam gibi yerine getirmesini istiyor. Görüyorsunuz Hatay Valimizin koordinesindeki toplantıya katılma lütfunda bile bulunmuyor. Böyle bir şey olabilir mi? CHP’lilerin de MHP’lilerin de AK Parti tabanının da tek istediği kaliteli hizmet alabilmek.” Dedi.
YANGINI ÇIKARANDAN DA SEBEP OLANDAN DA HESAP SORULACAK
Yeşil vatanın korunmasında görev alan herkese teşekkürlerini ileten Başkan Yeşildal: “Bu yangınları terör örgütü çıkarmaktadır. Terör örgütünün siyasi uzantılarıyla ittifak yapanlar yeşil vatanı seven, STK’lar, vatandaşlar ve tüm görevlileri hedefe oturttu. Allah’ın izniyle bu yangını çıkaranlardan da çıkarılmasına sebep olanlardan da hesap sorulacaktır.” Diye konuştu.
CHP MİLLETVEKİLLERİ HBB BAŞKANINI AKLISELİM’E DAVET ETSİN
Yeşildal: “Hatay Valimiz öncülüğünde milletvekilleri, belediye başkanları, HATSU Müdürü, DSİ yetkilileri ve EnerjiSA yetkilileri toplantıya çağrıldı. Bu toplantının tek amacı ilimizde yaşanan su kesintilerinin önüne geçmek, Samandağlı, Defneli kardeşlerimizin bilhassa tüm Hataylı vatandaşların yaşadığı su problemine son vermek. Toplantıya katılan AK Parti Milletvekillerine, Cumhur İttifakı Milletvekillerine DSİ yetkililerine, EnerjiSA yetkililerine ve CHP Hatay Milletvekillerine AK Parti İl Başkanı olarak teşekkür ediyorum. Bu sorunun birinci derecede sorumlusu olan Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı toplantıya katılma tenezzülünde bile bulunmamıştır. Kendisi katılmadığı gibi Genel Sekreterini değil Genel Sekreter yardımcısını, HATSU Müdürünü değil, müdür vekilini o toplantıya katmıştır. Bu millet hem Kurban hem Gadir-i Hum bayramını susuz geçirirken su probleminin en büyük çözüm mercii olmasına rağmen, Hatay’da olmasına rağmen bu toplantıya katılmamıştır. Buradan AK Parti İl Başkanı olarak kendilerini kınıyorum. Böyle bir kepazelik olabilir mi? Hatay Büyükşehir Belediyesi’nin birçok kepazeliğine şahit olduk. Son yapılan saygısızlık Hatay halkının iradesine yapılan saygısızlıktır. Bu yapılanı terbiyem el verdiği ölçüde söyleyeceğim; “Mahalle yanarken birileri saçını tarıyor” Hatay halkı bunu unutmayacaktır. Buradan daha önce de çağrıda bulunduk. Yine çağrıda bulunuyorum. Lütfen CHP Milletvekilleri HBB Başkanı’nı aklını başına toplamaya ve aklıselime davet etsinler.” İfadelerinde bulundu.
SU İNDİRİMİ KARARINI UYGULAMADILAR
HBB’nın su indirim kararını uygulamadıklarının altını çizen Başkan Yeşildal: “Mayıs ayı HATSU Genel Kurulu’nda Cumhur İttifakı olarak halkımızın yanında olacağımızı belirterek %20 su indirimi kararı aldırmıştık. Ancak bu tarihe kadar indirim kararını uygulamadılar. Buradan tekrar çağrı yapıyorum. Bu indirimi uygulayın. Cumhur İttifakı olarak HATSU Genel Kurulu’nun olağanüstü toplanmasını isteyeceğiz ve sadece bu indirim kararının uygulanmasını isteyeceğiz.” Dedi.
HBB’NİN REZALETLERİNE ALIŞIĞIZ
Yeşildal: “Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı ve HATSU Genel Müdürü toplantıya katılmaması rezalettir. Gerçi biz rezaletlerine alışığız. Daha önce su kesintileri yaşanırken DSİ yatırım yapmıyor diye kesinti oluyor diyenler bunlar değil miydi? Daha sonra DSİ Genel Müdürlüğü sorunun HBB’nin yer tahsisi yapmamasından kaynaklandığını söyleyince başka bahanenin ardına sığındılar. “İl genelinde yaşanan sıkıntıların kaynağı sabotajdır. Kablo ve boruları kesiyorlar” dediler. Valilikten konuyla ilgili açıklamada ise sabotaj ile ilgili hiçbir ihbarın olmadığı belirtildi. Bunun ardından namuslu haysiyetli bir insanın yapacağı şey, “Ben birtakım iddialarda bulundum. Ama söylediklerim mülki amir olan Vali Bey tarafından yalanlandı. Ben Hatay halkından özür diliyorum ve görevimi daha iyi yapacağım” demek olmalıdır. Ama görüyorsunuz Vali beyin başkanlığında yapılan toplantıya dahi katılmıyor. Biz bu anlayışı reddediyor ve kınıyoruz” sözlerine son verdi.

YORUM YAP

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.