Yetim anneleri meslek sahibi oldu « Reyhanli Gizem Gazetesi – Reyhanlının Bağımsız Siyasi Gazetesi Haberin Adersi- Güncel Haber Sitesi Reyhanlı'nın Kalbi

26 Ocak 2022 - 00:03

Yetim anneleri meslek sahibi oldu

Yetim anneleri meslek sahibi oldu
Son Güncelleme :

22 Şubat 2019 - 9:13

Bu Haber 6 kez okunmuştur.
reklam

Hatay’da kurulan Reyhanlı Eğitim Köyü’ndeki tekstil ve tasarım atölyesinde 20 yetim annesi eğitimlerini tamamlayarak mezuniyet sertifikalarını aldı.
İç savaşın devam ettiği Suriye’den Türkiye’ye göç etmek zorunda kalan yetim ve savaş mağduru çocuklar için Hatay’ın Reyhanlı ilçesinde 100 dönüm arazi üzerine kurulan Reyhanlı Eğitim Köyü’ndeki tekstil ve tasarım atölyesi, ilk mezunlarını verdi.
Yetim Vakfı Gelişim Faaliyetleri Koordinatörü Ahmet Talha Tuncer, yaptığı açıklamada, Reyhanlı Eğitim Köyü’nde sadece savaş mağduru çocukların değil annelerinin de kendi ayakları üzerinde durması için eğitim çalışmalarının yürütüldüğünü söyledi.
Yetim annelerinin meslek edinmesi için tekstil ve tasarım atölyesi açtıklarını anlatan Tuncer, ‘’Savaş mağduru çocukların kendilerini yetiştirmelerini önemsediğimiz kadar annelerinin de meslek sahibi olmalarını önemsiyoruz. Bu nedenle Reyhanlı Eğitim Köyü içerisinde kurduğumuz tekstil ve tasarım atölyesinde yetim annelerine yönelik dikiş-tasarım eğitimi verdik. Atölyede verdiğimiz eğitimden istifade edip başarı sağlayan 20 yetim annesine bu nedenle mezuniyet sertifikalarını takdim ettik. Atölyemizdeki eğitim çalışmalara devam edecek. Bu projeye destek veren tüm hayırseverlere şükranlarımızı sunuyoruz.’’ diye konuştu.
Tuncer, atölyenin hayata geçirilmesi ve eğitim çalışmalarının devam ettirilmesi konusunda proje ortağı olan Reyhanlı Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü’ne de teşekkür etti.
Tekstil ve tasarım atölyesinin bulunduğu Reyhanlı Eğitim Köyü, 2015 yılının Ramazan ayında Katar yardım kuruluşu RAF ve İHH tarafından temeli atılarak 17 Mayıs 2017 tarihinde büyük bir törenle hizmete açıldı. Tesis içerisindeki eğitim ve idari çalışmalar Yetim Vakfı tarafından yürütülüyor.

YORUM YAP

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.