Yorgun mermi TRT ve İHA Muhabirinin aracına isabet etti « Reyhanli Gizem Gazetesi – Reyhanlının Bağımsız Siyasi Gazetesi Haberin Adersi- Güncel Haber Sitesi Reyhanlı'nın Kalbi

24 Ekim 2021 - 05:25

Yorgun mermi TRT ve İHA Muhabirinin aracına isabet etti

Yorgun mermi TRT ve İHA Muhabirinin aracına isabet etti
Son Güncelleme :

10 Eylül 2017 - 14:15

Bu Haber 5 kez okunmuştur.
reklam

Hatay’ın Reyhanlı İlçesi’nde bir düğünden ateş edildiği değerlendirilen bir silahtan atılan yorgun mermi park halindeki bir otomobilin tavanına isabet etti.
Reyhanlı Belediye binası yanındaki Gizem Matbaacılık sahibi ve aynı zamanda TRT ve İHA muhabiri olan Ecevit Cemiloğlu’na (43) ait işyerinin önünde park halinde olan 34 TP 1594 plakalı otomobilin tavanına mermi isabet ettiği sırada oğlu Emrullah Cemiloğlu’nun(14) da aracın yanında işyerinin önünde temizlik yaptığı belirtildi. Şans eseri olayda yaralanan olmadı.
Dün akşam saatlerinde yaşanan olaydan sonra işyerini kapatıp otomobiline binerken tavanda bir cisim gördüğünü söyleyen Cemiloğlu, cismi incelediğinde mermi olduğunu anlayınca polise haber verdi. Reyhanlı Emniyet Müdürlüğü asayiş ve olay yeri inceleme ekipleri araçta inceleme yaparak mermiyi çıkardı. Mermi balistik incelemeye gönderilecek.
Otomobil sahibi gazeteci Ecevit Cemiloğlu, işyerinde çalıştığı sırada, çevredeki düğünlerden silah sesleri duyduğu söyleyerek, “Akşam işyerimi kapattım. Otomobilime binip evime gidecektim. Sürücü koltuğunun üstündeki tavanda bir cisim gördüm. Mermi olduğunu anladım. Polise haber verdim. Yorgun mermi olduğu söylendi” dedi.
Bu sırada, oğlu 14 yaşındaki Emrullah’ın işyerinde kendisi ile birlikte olduğunu ve otomobilin hemen yanında temizlik yaptığını belirten Cemiloğlu, merminin oğluna isabet etmemesinin büyük şans olduğunu söyleyerek şöyle dedi;
“Oğlum otomobile yakın işyerimizin önünde temizlik yapıyordu. Hatta mermiyi fark ettiğimizde bana biraz önce bir ses duyduğunu ancak anlam veremediğini de söyledi. Çok şükür otomobile geldi. Oğluma da gelebilirdi. Tüm yetkililere sesleniyorum. Düğünlerde silah sıkılmaması konusunda gerekli önlemler alınsın. İllaki birilerinin ölmesi mi lazım” şeklinde konuştu.
Emrullah Cemiloğlu ise, babama ait işyerinin önünü temizlediği sırada bir ses duyduğunu belirterek, “Duyduğum sesi babama söyleyecektim. Sesin ne olduğunu bilmiyordum. İşyerini kapatıp otomobile binerken merminin tavanda olduğunu fark ettik. Düğünlerde silah sıkılmasın insanların canı yanmasın” diye konuştu.
1
2
3
4
5

YORUM YAP

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.