Yumuşak, “Suriyeli kardeşlerimize yönelik yapılan çalışmalarımız devam ediyor” « Reyhanli Gizem Gazetesi – Reyhanlının Bağımsız Siyasi Gazetesi Haberin Adersi- Güncel Haber Sitesi Reyhanlı'nın Kalbi

28 Eylül 2021 - 17:23

Yumuşak, “Suriyeli kardeşlerimize yönelik yapılan çalışmalarımız devam ediyor”

Yumuşak, “Suriyeli kardeşlerimize yönelik yapılan çalışmalarımız devam ediyor”
Son Güncelleme :

27 Ocak 2017 - 8:30

Bu Haber 3 kez okunmuştur.
reklam

Reyhanlı İlçesi’nde Ata İnsani Yardımlaşma Derneği ve Katar Hayır Kurumu tarafından düzenlenen etkinlikte konuşan Reyhanlı Belediye Başkan Yardımcısı ve Hatay Suriye Dostluk ve Kardeşlik Derneği Başkanı Hüseyin Yumuşak dernek yetkililerine teşekkür etti.
Ülkelerindeki iç savaş sırasında anne, babalarını yada her ikisini kaybeden Suriyeli yetim çocuklar için Ata İnsani Yardımlaşma ve Katar Hayır Kurumu tarafından moral günü etkinliği düzenlendi. Belediye Düğün Salonunda yapılan etkinlikte çocuklar çeşitli kravat kapmaca, patates yeme gibi oyunlar oynadı, Arapça şarkılar söyledi.
Etkinliğe, Reyhanlı Belediye Başkan Yardımcısı ve Hatay Suriye Dostluk ve Kardeşlik Derneği Başkanı Hüseyin Yumuşak, Hayata Destek Derneği temsilcileri, diğer dernek üyeleri ile Suriyeli yetimler ve kadınlar katıldı.
Etkinlikte konuşan Hüseyin Yumuşak, bu tür etkinliklerin anne veya babasını, yada her ikisini kaybeden, derneklerin katkısı ile ilçedeki yetimhanelerde yaşamlarını sürdüren çocukların acılarından uzakta gün geçirmeleri ve sahipsiz olmadıklarını öğrenmeleri açısından yararlı olduğunu belirterek, dernek yetkililerine teşekkür etti. Daha sonra, yapılan çalışmalarından söz eden Yumuşak şöyle dedi;
“ Eğitimden sağlığa kadar her konuda yardımcı oluyoruz. Suriyeli kardeşlerimize yönelik yapılan çalışmalarımız devam ediyor. Tüm derneklere olduğu gibi hayata Destek Derneği’de ilçemizde yaşayan Suriyelilere önemli yardım ve destekte bulunuyorlar. Hepsine teşekkür ediyorum” dedi.
DSC_0059

YORUM YAP

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.