YUMUŞAK; “SURİYELİLERE DESTEĞİMİZ DEVAM EDECEK” « Reyhanli Gizem Gazetesi – Reyhanlının Bağımsız Siyasi Gazetesi Haberin Adersi- Güncel Haber Sitesi Reyhanlı'nın Kalbi

27 Ocak 2021 - 13:01

YUMUŞAK; “SURİYELİLERE DESTEĞİMİZ DEVAM EDECEK”

YUMUŞAK; “SURİYELİLERE DESTEĞİMİZ DEVAM EDECEK”
Son Güncelleme :

12 Şubat 2016 - 10:44

Bu Haber 2 kez okunmuştur.
reklam

Belediye Başkan Yardımcısı ve Hatay Suriye Dostluk ve Kardeşlik Derneği Başkanı Hüseyin Yumuşak, Malezya merkezli Müslim Care Hayır Derneğinin düzenlediği etkinliğe katıldı. Yumuşak, yaptığı konuşmada, 5 yıldan bu yana olduğu gibi Suriyelilere desteğe devam edeceklerini söyledi.
Reyhanlı’da Merkezi Malezya’da bulunan Müslim Care Suriye geçici eğitim merkezlerinde eğitim öğretim gören Suriyeli öğrenciler için etkinlik düzenlendi.
Reyhanlı Belediye Başkan Yardımcısı ve Hatay Suriye Dostluk ve Kardeşlik Dernek Başkanı Hüseyin Yumuşak, Malezyalı dernek yetkililerine ve iç savaş nedeniyle Suriyelilerin eğitim öğretim gördüğü geçici eğitim merkezleri koordinatör müdürlerine teşekkür ederek, hep sıkıntı içerisinde olan Suriyelilerin bu tür etkinliklerle sıkıntılarının azaltılmasına katkı sağlanmasını istedi.
Yumuşak, konuşmasında; “İç savaşın çıktığı günden bu yana ülkemize, şehrimize gelen Suriyeli kardeşlerimizin rahat şekilde yaşamlarına devam etmesini sağlamak amacıyla çaba gösterip destek olmaya devam ediyoruz. Bu imkanların sağlanmasında emeği geçen Milletvekilimiz Sayın Fevzi Şanverdi, Belediye Başkanımız Sayın Hüseyin Şanverdi’ye teşekkür ediniz. Çünkü sizlere hizmet etmek için üstün çaba harcıyorlar” dedi.
Dernek bünyesinde yapılan bir toplantıya katılan Milletvekili Fevzi Şanverdi ve Belediye Başkanı Hüseyin Şanverdi’nin Suriyelilerin bazı taleplerinin değerlendirildiği ve bu taleplerin karşılanması amacıyla bir dizi çalışma yapılacağını anlatan Yumuşak şöyle dedi;
“Misafirimiz olan siz Suriyeli kardeşlerimize de hizmet ediyoruz. Bu hizmetlerimiz devam edecek. Sorunlarınızı ve taleplerinizi Sayın vekilimiz ve belediye başkanımız da biliyorlar. Çözümü noktasında gerekli çalışmayı yapıyorlar. Hem vekilimiz Sayın Şanverdi’ye ve hem de belediye başkanımız Şanverdi’ye teşekkür ediniz.”
Müslim Care Müdürü Mohammed Nazmi hayır derneğinin Dünyanın bir çok bölgesinde olduğu gibi Reyhanlı’da da 4 geçici eğitim merkezi bulunduğunu söyledi. Mohammed Nazmi, dernek olarak Suriyelilerin içerisinde bulunduğu sıkıntıları çok iyi bildiklerini ve yakından takip ettiklerini söyleyerek, “Bu nedenle de Suriyelilere başta eğitimi, 1200 öğrencinin tüm masraflarını, öğretmenlerinin maaşlarını ve çeşitli giderlerini karşılıyoruz. Öğrencilerin yaptığı gösteriler bizleri çok duygulandırdı. Türk milletine ve bize destek olan İHH’ya, etkinliğe katılanlara teşekkür ederiz” dedi.
Müslim Care hayır derneği tarafından Reyhanlı İlçesi’ndeki 1200 öğrenci 4 geçici eğitim merkezinde eğitim öğretim görüyor. Etkinliğe Belediye başkan yardımcısı ve Hatay Suriye Dostluk ve Kardeşlik Derneği Başkanı Hüseyin Yumuşak, Belediye başkan yardımcısı Mehmet Arslan, AK Parti İlçe başkanı Mustafa Yıldız, Dernek başkan yardımcısı Dr. Abdulhamit Tahhan, eğitim merkezleri koordinatör Müdürleri, Suriyeli aileler katıldı.
(Haber Merkezi)
78a18508-9c8e-4fb7-be59-b3b36f41901f8ce84063-8d62-4ef6-b662-14c104a93be9

YORUM YAP

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.