Yumuşak, Suriyelilerin eğitim göreceği sanat eğitim merkezinin açılışını yaptı « Reyhanli Gizem Gazetesi – Reyhanlının Bağımsız Siyasi Gazetesi Haberin Adersi- Güncel Haber Sitesi Reyhanlı'nın Kalbi

18 Eylül 2021 - 10:12

Yumuşak, Suriyelilerin eğitim göreceği sanat eğitim merkezinin açılışını yaptı

Yumuşak,  Suriyelilerin eğitim göreceği sanat eğitim merkezinin açılışını yaptı
Son Güncelleme :

03 Kasım 2016 - 17:23

Bu Haber 10 kez okunmuştur.
reklam

Reyhanlı İlçesi’nde, Suriyeli kız erkek öğrencilerin eğitim göreceği OURO SKY sanat geçici eğitim merkezi açıldı.
Açılış törenine Belediye Başkan Yardımcısı ve Hatay Suriye Dostluk ve Kardeşlik Derneği Başkanı Hüseyin Yumuşak, dernek müdürü Dr. Mohamma Mansor Al Atraş, Al Amal Derneği Müdür Hacı Muhammed El Cemel, Suriyeli hayır dernekleri temsilcileri de katıldı.
Merkezi Gaziantep’te bulunan OURO SKY Dernek tarafından açılan ve Kuveyt Hayır Kurumu, Feyha ve El Hadis tarafından da desteklenen geçici eğitim merkezinde Suriyeli 300 erkek ve 150 kız öğrenci marangozluk, mekanik, elektronik, bilgisayar eğitimi alacak. Eğitim merkezinin açılışına katılan Belediye Başkan Yardımcısı ve Hatay Suriye Dostluk ve Kardeşlik Derneği Başkanı Hüseyin Yumuşak, iç savaşın başladığı günden bu yana Türkiye’ye sığınan Suriyelilerin yaşamlarının kolaylaştırılması amacıyla yapılan çalışmalardan söz ederek, “Açılan geçici eğitim merkezinde eğitim gören Suriyeli gençler geleceğin Suriye’sinde söz sahibi olacaklardır. Ülkeleri için yararlı birer insan olarak hizmet vereceklerdir. Temennimiz Suriye’deki iç savaş bir an önce sona erer ve bu insanlar ülkelerinde huzur içinde yaşarlar ” dedi. Yumuşak, ayrıca geçici eğitim merkezinin açılmasında emeği geçen Kuveyt ve Feyha Eğitim ve El Hadis Derneği’ne katkılarından dolayı teşekkür etti. Eğitim merkezi Müdürü Amr Gusani ise konteynırden yaptıkları merkezde 300 erkek ve 150 kız öğrencinin Suriyeli 75 öğretmen tarafından verilecek eğitimde motor, bilgisayar, elektronik, marangozluk alanında eğitim göreceklerini kaydetti.
Daha sonra açılışa katılanlara eğitimle ilgili bilgiler verildi.
(Haber Merkezi)
dsc_0036

YORUM YAP

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.