Zaroğlu, Cilvegözü Gümrük Kapısı açıldı « Reyhanli Gizem Gazetesi – Reyhanlının Bağımsız Siyasi Gazetesi Haberin Adersi- Güncel Haber Sitesi Reyhanlı'nın Kalbi

26 Eylül 2021 - 15:52

Zaroğlu, Cilvegözü Gümrük Kapısı açıldı

Zaroğlu, Cilvegözü Gümrük Kapısı açıldı
Son Güncelleme :

28 Temmuz 2017 - 9:18

Bu Haber 4 kez okunmuştur.
reklam

Cilvegözü Gümrük Kapısı’nın güvenlik nedeniyle kapatılmasının ardından yeniden açılması ve normal faaliyetlerin başlamasına ilişkin açıklama yapan Reyhanlı TSO Başkanı Necmettin Zaroğlu, Çarşamba günü öğleden sonra yeniden açılan Cilvegözü’nde normal işleyişin devam ettiğini söyledi.
Zaroğlu yaptığı yazılı açıklamada, “Suriye’de yaşanan olumsuz gelişmelerden sonra Cilvegözü Sınır kapısı tamamen kapatılmıştı, ancak tekrar açılması için yapmış olduğumuz girişimler neticesinde Çarşamba günü yeniden açıldı. Ayrıca bayram tatili nedeniyle Suriye’ye geçen Suriyeli mültecilerin dönüşünde güvenlik nedeniyle meydana gelen olumsuzluklar ortadan kaldırılarak dönüşlerin tekrar başlanması sağlandı. Öncelikli olarak gıda maddelerinin ihracatına izin verilecek ve daha sonrada diğer ürünlerin gönderilmesi devam edecek. Reyhanlı Ticaret ve Sanayi Odasının ithalat ve ihracat işleri ile uğraşan değerli üyelerinin talepleri doğrultusunda bizleri kırmayarak sorunlarımızı çözme gayretinde bulunan Hatay Milletvekili Fevzi Şanverdi, Hatay Valisi Erdal Ata, Vali Yardımcısı Mahmut Hersanlıoğlu ve Reyhanlı Kaymakamlığına vekaleten bakan Adnan Karaosmanoğu’na katkılarından dolayı teşekkür ederiz” dedi.
Cilvegözü Gümrük Kapısı, 20-21 Temmuz tarihlerinde inşaat ve asfalt çalışması ile 2 gün süre ile kapanmıştı. Ancak daha sonra Suriye Sınır kapısını kontrolünde bulunduran Ahrar’uş Şam ile Heyet Tahrir El Şam Gurupları arasındaki çatışmalar nedeniyle 5 gün kapalı olan Cilvegözü Gümrük Kapısı Çarşamba günü açılarak TIR ve yaya yolcu giriş ve çıkışlarına başlandı.
1

YORUM YAP

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.