Zaroğlu, “İş insanlarına verilen sözler yerine getirilsin” « Reyhanli Gizem Gazetesi – Reyhanlının Bağımsız Siyasi Gazetesi Haberin Adersi- Güncel Haber Sitesi Reyhanlı'nın Kalbi

21 Ekim 2021 - 02:14

Zaroğlu, “İş insanlarına verilen sözler yerine getirilsin”

Zaroğlu, “İş insanlarına verilen sözler yerine getirilsin”
Son Güncelleme :

16 Nisan 2019 - 9:14

Bu Haber 4 kez okunmuştur.
reklam

Reyhanlı Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Necmettin Zaroğlu, Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan’ın Hataylı tüccarların Suriye’ye yaptıkları ihracat miktarı kadar ithalat yapmalarına izin vereceklerini söylediğini hatırlatarak “Değerli bakanım Hatay iş insanları zor durumda devletimizden iş insanlarına verilen sözler yerine getirilsin” dedi.
Başkan Zaroğlu, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımında Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan’ın Hatay ziyareti sırasında iletilen sorunlara olumlu yanıt verdiğini ancak alınan olumlu yanıtın hayata geçirilmesini istediklerini hatırlattı. Reyhanlı Ticaret ve Sanayi Odasının lokomotif sektörü olan ithalat ve ihracatta sancılı bir süreç yaşandığını aktaran Zaroğlu şu ifadeleri kullandı “RTSO’nun lokomotif sektörü ithalat ve ihracat sektörü’de sancılı bekleyiş Hataylı tüccarların, ihracata
karşılık ithal izni verilmesi için yaptığı talebe olumlu bakan sayın Ticaret Bakanımız Ruhsar Pekcan’nın Hatay ziyareti sırasında inceleme ve denetleme yaptığı Cilvegözü Gümrük Kapısı’nda ihracata karşılık ithalat izni verilmesi gündeme gelmişti Hataylı tüccarların, özellikle Cilvegözü Gümrük Kapısı’ndan Suriye’ye gerçekleştirdikleri ihracat miktarı kadar bu ülkeden de ithalat yapabilmeleri için gerekli iznin verilmesini İç savaş nedeniyle yıllardır mağdur olan tüccarların sıkıntılarının giderilmesi için önemli bir adım olacağını sayın bakanımıza ilettik. İthalat izni verilmesi ile de rahat bir nefes almalarını sağlamak amacıyla böyle bir iznin verilmesinin yararlı olacağını söyledim. Sayın bakanımızda olumlu yaklaştı ve tüccarların Suriye’ye yaptıkları ihracat miktarı kadar ithalat yapmalarına izin vereceklerini söyledi.
Sayın bakanımıza buradan sesleniyorum Değerli bakanım Hatay iş insanları zor durumda devletimizden iş insanlarına verilen sözler yerine getirilsin”.

YORUM YAP

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.