Zaroğlu,”Yürüdüğü yolda iz bırakmayan o yoldan geçmiş sayılmaz” « Reyhanli Gizem Gazetesi – Reyhanlının Bağımsız Siyasi Gazetesi Haberin Adersi- Güncel Haber Sitesi Reyhanlı'nın Kalbi

6 Aralık 2021 - 20:27

Zaroğlu,”Yürüdüğü yolda iz bırakmayan o yoldan geçmiş sayılmaz”

Zaroğlu,”Yürüdüğü yolda iz bırakmayan o yoldan geçmiş sayılmaz”
Son Güncelleme :

29 Aralık 2016 - 16:19

Bu Haber 22 kez okunmuştur.
reklam

2017 Yılı sonunda yapılacak seçimlerin ilçemize hayırlara vesile olmasını dileyen TOBB Tarım Krl. Başkan Vekili, Reyhanlı Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Necmettin Zaroğlu, “Yürüdüğü yolda iz bırakmayan o yoldan geçmiş sayılmaz” disturu ile hareket ederek iz bırakan bir başkan olduğumu tekrar kanıtlamak istiyorum. Bu nedenle 2. kez aday olup siz değerli üyelerimizin teveccühüne layık olmak istiyorum” dedi.
Başkan Zaroğlu, yazılı açıklamasında şunları söyledi;
“Saygıdeğer Reyhanlı Ticaret ve Sanayi Odası üyeleri, çok kıymetli hemşerilerim 2013 yılında arkadaşlarımız ile seçildiğimiz RTSO yönetimi olarak geçen üç buçuk senede ayrımcılık yapmadan tüm üyelerimize her konuda yardımcı olmaya ve sorunlarını çözmeye çalıştık. 2017 Yılı Ekim – Kasım ayı içerisinde yapılacak olan oda seçimlerinde yarım kalan işlerimizi tamamlamak ve yeni projeler ile üyelerimize hizmet vermek için başkanlığa tekrar aday olduğumu belirtmek isterim. Ayrıca bu hizmet yarışında Oda başkanlığına aday olacak arkadaşlarımıza da başarılar dilerim. Eminim ki bu yarış Reyhanlı Ticaret ve Sanayi Odasının daha ileri yerlere gelmesi ve üyelerimize daha iyi olanaklar sağlayıp hizmet etmek içindir.
İçinde bulunduğumuz ekonomik süreçte üyelerimiz olan KOBİ’lerin en büyük sorunlarından birisi de finansmana erişimde yaşanan sıkıntılar ve enflasyonun çok üzerindeki kredi faizleridir. Bu nedenle, Ülke ekonomisinde önemli yer tutan Küçük ve Orta Ölçekli İşletmelerin (KOBİ) finansman sorunlarının giderilmesine katkı sağlamak üzere, “TOBB NEFES KREDİSİ” adı altında Reyhanlı Ticaret ve Sanayi Odası ile T.C. Ziraat Bankası A.Ş. ile Birliğimiz arasında protokol imzalanmıştır.
Bu protokolün hedef kitlesi olan odamız üyeleri, T.C. Ziraat Bankası A.Ş. şubesine başvuruda bulunarak kredi kullanabileceklerdir.
Üyelerimizin kullanacağı kredinin vadesi 12 ay olup, Aylık Eşit Taksitli olarak kullandırılacaktır. Vadenin uzatılması veya kısaltılması mümkün değildir. Kredinin brüt faiz oranı aylık % 0,825, yıllık %9,90’dır. Kredi azami limiti 50.000,00.-(EllibinTL)’dir.
Biz hiçbir siyasi partinin temsilcisi değil sadece RTSO üyelerinin temsilciliğini yapmaktayız. Bu doğrultuda üyelerimizin menfaati için gereken tüm platformlarda odamızı temsil ettik.
Yönetimimiz süresinde yaptığımız hizmetlerden bahsetmek gerekirse; en önemli projemiz olan yeni hizmet binamızı bitirme aşamasına geldik ve inşallah en yakın zamanda açılışını yapmayı planlamaktayız.
Komşu ülke Suriye’de yaşanılan sıkıntılardan dolayı Cilve gözü Gümrük sahası dışında Gümrük ve Ticaret Bankanlığında yapılan görüşmeler sonucunda ikinci bir gümrük sahasının yapılmasını ve bu sahanın alt yapısının bitirilme aşamasına gelinmesini sağladık. Cilvegözü Gümrük Müdürlüğü’ne yakın bir alan içerisinde nakliyecilerimizin araçlarını park edecekleri randevu sistemi ile gümrük sahasına giriş yapabilecekleri rahat bir çalışma ortamının oluşturulması çalışmaları devam etmektedir.
KOSGEB ile işbirliği yaparak ilçemizde yeni bir iş kurmak isteyen gençlerimiz için girişimcilik kursu düzenleyerek KOSGEB’den hibe desteği ve uzun vadeli faizsiz kredi alınmasına vesile olduk, 2013 Mayıs ayında yaşadığımız menfur saldırı sonucu ilçe ekonomisinde yaşanan daralmadan dolayı dört yüz Kobi ve esnafımıza yine KOSGEB aracılığıyla tavan yüz bin TL olan ilk yıl ödemesiz, iki yıl ödemeli faizsiz kredi desteği sağladık.
TOBB bünyesinde kurulan Tarım kurulunda bulunduğum görevden dolayı, özellikle bölgemiz tarımında önemli yeri olan pamuk ekimi ile ilgili sıkıntıları devamlı gündemde tutarak bölgemizde Beyaz Altın olarak adlandırılan pamuktaki girdilerin düşürülmesi ve desteklenmesinin artırılması için kurul nezdinde Tarım Bakanlığına yapılan girişimler sonucu destek priminin arttırılmasını sağladık.
Reyhanlı barajı ovamız için büyük bir öneme sahiptir. Bununla ilgili olarak Tarım ve Köy işleri Bakanlığına ve Orman ve Su İşleri Bakanlığına hem yazılı hem de sözlü olarak girişimlerde bulunduk. Barajımızdaki çalışmalar devam etmektedir.
Sosyal sorumluluk projeleri kapsamında; TOBB’un katkılarıyla Ramazan ayında ve okulların açıldığı dönemde ihtiyaç sahibi üç bin aileye gıda ve kırtasiye yardımında bulunduk.
Çevre illerde düzenlenen çeşitli fuar ve etkinliklere konu ile ilgili üyelerimizin katılımını sağladık. Fuar organizasyonlarıyla ilgili daha geniş katılımların sağlanması için gerekli girişimlerimiz devam etmektedir.
Sivil toplum örgütleri olarak dört yıllık fakülte isteğini sayın Rektörümüzle paylaştık ve Reyhanlı’mıza kazandırılması yönündeki girişimlerimiz devam etmektedir.
Reyhanlı Ticaret ve Sanayi Odasının hizmet kalitesinin arttırılması için İSO 9001 Kaliteli belgesini odamıza kazandırıp, akreditasyon çalışmalarımız devam etmekteyiz.
Hatay’da düzenlenen ilk mesleki fuar olan Tarım Fuarına katılarak devamlılığı noktasında yaptığımız çalışmalar ile destek olduk.
Reyhanlı Belediyesi ile ortak girişimlerimiz doğrultusunda çevre yolunda 2500 dönüm tarıma elverişsiz hazine arazilerinin Reyhanlı Organize Sanayi Sitesi olarak yapılandırılması için valilik ve bakanlık nezdinde gerekli başvurularda bulunduk.
Hatay’da bulunan Oda ve Borsaların önderliğinde iş dünyasının bütün derneklerinin de katılımı ile düzenlenen ve bizim de ev sahipliği yaptığımız “Hatay İş Dünyası Çözüm Buluşması” toplantılarında bölgemize ait sosyal ve ekonomik sorunları rapor haline getirerek ilgili Bakanlarımıza ve Kurumlara ilettik. Bu raporlar neticesinde yardımlarını esirgemeyen devlet büyüklerimize bir kez daha teşekkür ederiz.
2017 Yılı sonunda yapılacak seçimlerin ilçemize hayırlara vesile olmasını dilerim. “Yürüdüğü yolda iz bırakmayan o yoldan geçmiş sayılmaz” disturu ile hareket ederek iz bırakan bir başkan olduğumu tekrar kanıtlamak istiyorum. Bu nedenle 2. kez aday olup siz değerli üyelerimizin teveccühüne layık olmak istiyorum. Bu duygu ve düşüncelerle hepinizi saygıyla minnetle selamlıyorum.
Reyhanlı Ticaret ve Sanayi Odasını temsil noktasında Valilik, Büyük Şehir Belediyesi ve tüm kurumlarımızla uyum içerisinde üyelerimize ve ilçemize katkı sağlamak adına her zaman S.T.K. ların hamisi olduğumuzu gösterdik. Odamız her zaman önemsenen bir kurum olmuştur. 15 Temmuzda Demokrasiye karşı yapılan kalkışmada Milli İdareye bağlı, Devletimizin yanında olduğumuzu ve demokrasiye sahip çıkma noktasında dik duruşumuzu göstererek Valiliğimizden sivil inisiyatifin temsilcisi olarak takdir belgesi aldık.
Bu duygu ve düşünceler ile 2017 Yılının ülkemiz ve bölgemiz için başarılı, ekonomimizin canlandığı, üyelerimizin bol kazançlı ve esenlikle geçireceği bir yıl olmasını temenni ediyor, camiamızın ve değerli halkımızın yeni yıllarını en içten dileklerimle kutluyorum” ifadelerini kullandı. (Haber Merkezi)

YORUM YAP

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.