BAŞKAN HACIOĞLU’NUN 10 KASIM ATATÜRK’Ü ANMA GÜNÜ MESAJI - Reyhanli Gizem Gazetesi - Reyhanlının Bağımsız Siyasi Gazetesi Haberin Adersi- Güncel Haber Sitesi Reyhanlı'nın KalbiReyhanli Gizem Gazetesi – Reyhanlının Bağımsız Siyasi Gazetesi Haberin Adersi- Güncel Haber Sitesi Reyhanlı'nın Kalbi

29 Şubat 2024 - 03:53

BAŞKAN HACIOĞLU’NUN 10 KASIM ATATÜRK’Ü ANMA GÜNÜ MESAJI

BAŞKAN  HACIOĞLU’NUN 10 KASIM ATATÜRK’Ü ANMA GÜNÜ MESAJI
Son Güncelleme :

09 Kasım 2019 - 13:07

Bu Haber 126 kez okunmuştur.
reklam

Reyhanlı Belediye Başkanı Mehmet Hacıoğlu, 10 Kasım Atatürk’ü Anma Günü dolayısıyla bir mesaj yayımladı.
Başkan Hacıoğlu, mesajında şu ifadelere yer verdi: “Türkiye Cumhuriyetinin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ebediyete intikalinin 81. yılında rahmet, minnet ve saygıyla anıyorum. Ulu Önder Atatürk’ün aziz hatırasına ve Türk milleti olarak bizlere bıraktığı mirasa her zaman sahip çıkacağız. Türk milletinin Anadolu topraklarından silinmek istendiği bir dönemde başlattığı Kurtuluş Savaşını zaferle sonuçlandıran Atatürk’ün, millet iradesine dayalı çağdaş Türkiye Cumhuriyetini kurarak, yepyeni bir çığır açtı. Anadolu topraklarından yükselen bu bağımsızlık ve özgürlük meşalesi, dünyada pek çok topluma da örnek olmuştur. Milletimiz, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğinde, verdiği şanlı mücadele ile bağımsızlığını muhafaza etme, milli birlik ve beraberliğini güçlendirme, devletini sonsuza kadar yaşatma azim ve kararlılığını tüm dünyaya göstermiştir. Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün en büyük ideali, temellerini attığı Türkiye Cumhuriyetini çağdaş medeniyetler seviyesine ulaştırmaktı. Yok oluşun eşiğinden dönerek, büyük bir kararlılık gösteren milletimiz, bu yolda önemli mesafeler kat etti. Bunun için, 10 Kasımları aydınlık geleceğimize yönelik atılımlarımızın kaynağı haline getirerek, Ulu Önder Atatürk’ün aziz hatırasına ve Türk milleti olarak bizlere bıraktığı mirasa sahip çıkacağız.
Bu duygu ve düşüncelerle Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere istiklal ve istikbal mücadelesinde canlarını hiç düşünmeden seve seve feda eden aziz Şehitlerimizi ve Gazilerimizi bir kez daha rahmet, minnet ve şükranla yad ediyorum.”

YORUM YAP

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.