BÜYÜKŞEHİR ZABITASINDAN DİLENCİLERE ASLA GEÇİT YOK - Reyhanli Gizem Gazetesi - Reyhanlının Bağımsız Siyasi Gazetesi Haberin Adersi- Güncel Haber Sitesi Reyhanlı'nın KalbiReyhanli Gizem Gazetesi – Reyhanlının Bağımsız Siyasi Gazetesi Haberin Adersi- Güncel Haber Sitesi Reyhanlı'nın Kalbi

8 Aralık 2023 - 05:38

BÜYÜKŞEHİR ZABITASINDAN DİLENCİLERE ASLA GEÇİT YOK

BÜYÜKŞEHİR ZABITASINDAN DİLENCİLERE ASLA GEÇİT YOK
Son Güncelleme :

04 Ağustos 2022 - 20:09

Bu Haber 0 kez okunmuştur.
reklam

Kentin işlek caddelerindeki trafik ışıklarında, sokaklarda ve cami önlerinde Hatay halkının manevi duygularını istismar eden dilencilere karşı önlemlerini arttıran Hatay Büyükşehir Belediyesi Zabıta Dairesi Başkanlığı ekiplerinin son durağı Antakya oldu.
Emek harcamadan para kazanmayı tercih eden ve çocukları da bu işe alet eden dilenciler, HBB zabıtaları ve Emniyet görevlileri tarafından engellendi.
Hatay’a sağlık sorunları nedeniyle Mersin’den geldiklerini ve maddi olanakları olmadığı için geri dönemediklerini söyleyen dilencilerin üzerinden bin 480 lira çıktı.
Gerekli işlemlerin yapılması için zabıta ekipleri tarafından Daire Başkanlığına getirilen dilencilerin üzerinden çıkan paraya Kabahatler Kanunu’nun 33. maddesine istinaden kamuya aktarılmak üzere el konuldu.
Dilencilik yapan şahıslara para cezası uygulanmasının ardından kayıtlı oldukları Mersin’e gönderilmek üzere refakat edildi.

YORUM YAP

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.