CHP’li Serkan TOPAL’dan Sağlık Bakanına çağrı: SAĞLIK’TA ATAMA KILAVUZUNU BİR AN ÖNCE YAYINLAYIN « Reyhanli Gizem Gazetesi – Reyhanlının Bağımsız Siyasi Gazetesi Haberin Adersi- Güncel Haber Sitesi Reyhanlı'nın Kalbi

31 Temmuz 2021 - 04:20

CHP’li Serkan TOPAL’dan Sağlık Bakanına çağrı: SAĞLIK’TA ATAMA KILAVUZUNU BİR AN ÖNCE YAYINLAYIN

CHP’li Serkan TOPAL’dan Sağlık Bakanına çağrı: SAĞLIK’TA ATAMA KILAVUZUNU BİR AN ÖNCE YAYINLAYIN
Son Güncelleme :

20 Ekim 2020 - 9:15

Bu Haber 7 kez okunmuştur.
reklam

CHP Hatay Milletvekili Serkan Topal, sağlık personeli ataması ile ilgili yaşanan gecikmeyi TBMM gündemine taşıdı.
Genel Kurulda söz alan Topal, Sağlık Bakanına seslenerek atama kılavuzunun bir an önce yayınlanmasını talep etti. Serkan Topal açıklamasında şöyle dedi:
“Pandemi yoğun şekilde yaşanmasına rağmen Sağlık Bakanlığı sağlık personeli atamasıyla ilgili personel atama takvimini bir türlü açıklamıyor. 2020 yılının bitimine çok az bir süre kalmasına karşın atama kılavuzu ne zaman yayınlanacak, açıkçası bunun yanıtını bir türlü alamıyoruz.
Özellikle paramedik personel atama bekliyor. Evde oturmak yerine bu zorlu süreçte sağlık ordumuza katılmak ve pandemi mücadelesine omuz vermek istiyorlar.
Buradan Sağlık Bakanına sesleniyoruz: Sayın Bakan, sağlıkta atama kılavuzunu ne zaman yayınlayacaksınız, paramedik personeliyle ilgili atama takviminiz nedir? Tüm ısrarlı taleplere karşın her defasında Bakanlık “Bir iki hafta içerisinde kılavuz yayınlanacak.” yanıtını veriyor.
Bu gecikmenin sebebi nedir, bütçe mi yok? Bunun bir an önce çözülmesini talep ediyoruz.”

YORUM YAP

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.