ÇİFTÇİLERİN SORUNU TARIM BAKAN’INA ULAŞTIRILDI « Reyhanli Gizem Gazetesi – Reyhanlının Bağımsız Siyasi Gazetesi Haberin Adersi- Güncel Haber Sitesi Reyhanlı'nın Kalbi

9 Aralık 2021 - 16:45

ÇİFTÇİLERİN SORUNU TARIM BAKAN’INA ULAŞTIRILDI

ÇİFTÇİLERİN SORUNU TARIM BAKAN’INA ULAŞTIRILDI
Son Güncelleme :

08 Ekim 2019 - 9:54

Bu Haber 5 kez okunmuştur.
reklam

Hatay Milletvekilleri, Hatay Ziraat Odaları Başkanı ve Belediye Başkanından oluşan heyet Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli’yi ziyaret ederek pamuk üreticilerinin durumunu ilettiler.
Hüseyin Yayman, Hacı Bayram Türkoğlu, Hüseyin Şanverdi, Abdulkadir Özer, Sabahat Özgürsoy Çelik’ten oluşan Hatay Ak Parti Milletvekillerine Hatay Ziraat Odaları Başkanları, Kırıkhan Belediye Başkanı Ayhan Yavuz’da eşlik etti.
Çiftçilerin yaşadığı sorunları ve beklentilerini dile getiren heyet, bir an önce çözüm beklediklerini vurguladılar. Özellikle Pamuk taban fiatının bir an önce açıklanması gereğini dile getiren heyet, taban fiatın belirlenirken, rekolte düşüklüğü ve pamuk girdilerindeki artışlarında göz önünde bulundurulmasını istediler.
Bakan Pakdemirli, çiftçileri rahatlatacak çalışmaların yapıldığını ve ileriki günlerde taban fiatın açıklanacağını söyledi.

YORUM YAP

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.