HAMBOLAT’TAN SAĞLIK TESİSLERİNE ZİYARET « Reyhanli Gizem Gazetesi – Reyhanlının Bağımsız Siyasi Gazetesi Haberin Adersi- Güncel Haber Sitesi Reyhanlı'nın Kalbi

12 Mayıs 2021 - 23:52

HAMBOLAT’TAN SAĞLIK TESİSLERİNE ZİYARET

HAMBOLAT’TAN SAĞLIK TESİSLERİNE ZİYARET
Son Güncelleme :

25 Ocak 2021 - 18:08

Bu Haber 18 kez okunmuştur.
reklam

Hatay İl Sağlık Müdürü Dr. Mustafa Hambolat, Halk Sağlığı Hizmetleri Başkanı ile birlikte, Reyhanlı İlçe Sağlık Müdürlüğü, Reyhanlı Devlet Hastanesi ve Cilvegözü sınır kapısında konuşlanmış bulunan acil müdahale çadırı ve UMKE personellerini ziyaret etti.
İlk ziyaretini İlçe Sağlık Müdürlüğü’ne yapan Hambolat,, Reyhanlı İlçe Sağlık Müdürlüğü’nün sunmuş olduğu sağlık hizmetleri ve Kovid-19 aşı uygulamaları hakkında bilgiler aldı ve istişarelerde bulundu.
İnceleme ve değerlendirmelerini tamamladıktan sonra Reyhanlı Devlet Hastanesi’ne geçti. Reyhanlı Devlet Hastanesi Yönetimi tarafından karşılanan İl sağlık Müdürü, Devlet Hastanesi’nde sunulan ikinci basamak sağlık hizmetleri ve çalışmaları hakkında kısa bilgilendirilmelerinin ardından hizmet sunulan alanlar da bir süre inceleme ve değerlendirmelerde bulundu. Korona virüs önlemleri ve aşı hizmetleri hakkında da bilgiler aldıktan sonra hastaneden ayrıldı.
Cilvegözü sınır kapısında konuşlanmış, sınır ötesi operasyonlarda TSK personellerine destek olmak amacıyla kurulan acil müdahale çadırı ve UMKE personelleri ile bir araya gelen HAMBOLAT, teçhizat, ekipman ve malzeme ihtiyacı kontrollerinde bulundu. Kontrol ve değerlendirmelerinden sonra sağlık personelleri ile bir süre sohbet etti, moral verdi ve başarılar diledi.

YORUM YAP

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.