HBB, TEMİZ DENİZ VE SAHİLLER SUNUYOR - Reyhanli Gizem Gazetesi - Reyhanlının Bağımsız Siyasi Gazetesi Haberin Adersi- Güncel Haber Sitesi Reyhanlı'nın KalbiReyhanli Gizem Gazetesi – Reyhanlının Bağımsız Siyasi Gazetesi Haberin Adersi- Güncel Haber Sitesi Reyhanlı'nın Kalbi

13 Ağustos 2022 - 09:13

HBB, TEMİZ DENİZ VE SAHİLLER SUNUYOR

HBB, TEMİZ DENİZ VE SAHİLLER SUNUYOR
Son Güncelleme :

12 Ağustos 2016 - 9:22

Bu Haber 16 kez okunmuştur.
reklam

Hatay Büyükşehir Belediyesi(HBB) Çevre Koruma ve Kontrol Daire Başkanlığı’na bağlı ekipler, il genelindeki kıyılarda gerçekleştirdiği temizlik ile Hatay halkına tertemiz deniz ve sahil sunmayı amaçlıyor.
Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş’ın “Temiz Toplum, Temiz Çevre” sloganı ile yola çıkan ekipler, 16 kilometre ile Türkiye’nin en uzun sahili ve doğal plajı olma unvanına sahip olan Samandağ Çevlik sahili başta olmak üzere; Erzin Burnaz Plajı ve Dörtyol ilçe sahillerinde temizlik çalışmalarına hızlı bir şekilde devam ediyor.
Yaz aylarında yerli ve yabancı turistler tarafından rağbet gören toplamda 186 kilometrelik sahil şeridini büyük bir titizlikle temizleyen ekipler, Hatay’ın turistik ve temiz yüzünü gün yüzüne çıkarıyor.
Kum eleme makineleri, deniz yüzeyi temizleme tekneleri ve 80 personeli ile gerçekleştirilen çalışmalarla, şiddetli rüzgârların etkisi ve dalgalar vasıtasıyla kıyılara vuran çöp ile atıkların oluşturduğu görüntü kirliliğine izin verilmiyor.
Gerçekleştirilen çalışmaların amacının, Hatay’ın deniz ve sahillerinin hem iç turizme hem de dış turizme kazandırmak olduğunu ifade eden yetkililer, ziyaretçilerin plajlardan memnuniyetle ayrıldıklarını ifade etti.
HBB yetkilileri, Başkan Savaş’ın çevre temizliğine verdiği değer doğrultusunda, deniz ve sahil çalışmalarına 1 Kasım tarihine kadar devam edileceğini bildirdi.

YORUM YAP

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.