Reyhanlı belediye meclisinden Barış Pınarı Harekatı’na destek « Reyhanli Gizem Gazetesi – Reyhanlının Bağımsız Siyasi Gazetesi Haberin Adersi- Güncel Haber Sitesi Reyhanlı'nın Kalbi

27 Ekim 2021 - 06:23

Reyhanlı belediye meclisinden Barış Pınarı Harekatı’na destek

Reyhanlı belediye meclisinden Barış Pınarı Harekatı’na destek
Son Güncelleme :

15 Ekim 2019 - 16:01

Bu Haber 3 kez okunmuştur.
reklam

Reyhanlı belediye meclisi olağan üstü toplanarak Türk Silahlı Kuvvetleri’nin(TSK), PKK/PYD/YPG-DEAŞ terör örgütlerine karşı yürütmekte olduğu Barış Pınarı Harekatı’na destek verdi.
Reyhanlı Belediye meclisi başkan Mehmet Hacıoğlu başkanlığında olağanüstü toplandı. Toplantıda konuşan başkan Hacıoğlu, “Güney sınırımızda oluşturulmaya çalışılan terör koridorunu yok etmek ve bölgeye barış ve huzuru getirmek için gerçekleşen Barış Pınarı Harekatını desteklemek için toplanmış bulunmaktayız. Barış Pınarı Harekâtında ülkemizin ve Kahraman Mehmetçiğimizin yanında olduğumuzu bildiriyoruz. Bu gün, her türlü siyasi görüş ayrılıklarını bir kenara bırakarak bir ve beraber olma günüdür ” dedi.
Mecliste yapılan açıklamada;
“Ülkemizin bu harekat ile gerçekleştirmeyi amaçladığı, bölge barışı ve huzurunun yanı sıra Suriye’nin toprak bütünlüğünün de korunmasıdır. Reyhanlılar adına, Barış Pınarı Harekâtında ülkemizin ve Kahraman Mehmetçiğimizin yanında olduğumuzu bildiriyoruz. Bu gün, her türlü siyasi görüş ayrılıklarını bir kenara bırakarak bir ve beraber olma günüdür. Ülkemize yönelik terör tehdidinin bertaraf edileceği, barışın, birliğin ve kardeşliğin hüküm sürmesini sağlayacak, Barış Pınarı Harekatı’nda görev alan kahraman Mehmetçiklerimizin her birini alınlarından öpüyor, kendilerine ve bu harekatta Türkiye ile birlikte olan tüm yerel destek unsurlarına muvaffakiyetler diliyorum. Allah yar ve yardımcımız olsun. Allah’a emanet olun” diye konuştu.
Daha sonra destek amaçlı hazırlanan deklarasyon okundu.
Yazı işleri Müdür Abdurrahman Ceylan’ın okuduğu deklarasyonda şu açıklamaya yer verildi;
“Ülkemiz, Fırat’ın doğusunda terör örgütleri PKK/PYD/YPG ve DEAŞ’ın varlığını sonlandırmak, hudutlarımızın ve halkımızın güvenliğini sağlamak, bir barış koridoru tesis ederek Suriyeli kardeşlerimizin bir an önce kendi topraklarına, evlerine dönüşlerini sağlamak üzere Barış Pınarı Harekâtını başlatmıştır. Öncelikle bilinmelidir ki bu harekât Türkiye için bir tercih değil, zorunluluktur. Çünkü sınırımızın hemen yanı başında oluşturulmaya çalışılan terör koridorunun ülkemiz için oluşturduğu tehdit ortadır. Bir terör koridoru oluşturma hesaplarını bozan ve bekamızı güvence altına alan Barış Pınarı Harekâtı, aynı zamanda tüm bölgeye huzur ve güvenlik vaat etmektedir. Barış Pınarı Harekatı, bölgeye dönük okyanus ötesi dizayn girişimlerine de bir cevap niteliğindedir. Özellikle terör örgütü PKK/PYD/YPG eliyle değiştirilmeye çalışılan bölgenin demografik yapısını gerçek haliyle muhafaza ederek Fırat’ın doğusu başta olmak üzere tüm bölgenin barış ve istikrarına katkı sunacağımıza inanıyoruz. Bölgenin tarihi, toplumsal ve kültürel değerlerine sahip çıkan Türkiye, Zeytin Dalı ve Fırat Kalkanı Harekâtlarında olduğu gibi Barış Pınarı Harekatı bölgesinde de yeni bir iklimin oluşumunu sağlayacaktır. Ülkemizin bu harekat ile gerçekleştirmeyi amaçladığı en önemli hususlardan biri de Suriye’nin toprak bütünlüğünün korunmasıdır. Türkiye başından beri çözümün Suriye’nin toprak bütünlüğünden geçtiğini savunmuştur. Şu anda gerçekleştirilen harekât, bu amaç için de önemli bir adımdır. Türkiye Cumhuriyeti, Suriye halkını ve Türk halkının güvenliğini, refahını ve huzurunu istemektedir. Barış Pınarı Harekâtı bu çerçevede değerlendirilmelidir. Bu çerçevede, Belediye Meclisi olarak, Barış Pınarı Harekâtında ülkemizin ve Kahraman Mehmetçiğimizin yanında olduğumuzu bildiriyoruz. İnanıyoruz ki gün, her türlü siyasi görüş ayrılıklarını bir kenara bırakarak bir ve beraber olma günüdür. Çünkü söz konusu olan milli güvenliğimizdir, ülkemizin bekasıdır. Harekâtın başarı ile tamamlanacağına yürekten inanıyor, fedakar askerimize muvaffakiyetler diliyoruz.”
Meclis üyelerinin katılımı ile okunan deklarasyon oy birliği ile kabul edildi. Daha sonra katılımcılar belediye binası önünde dev Türk Bayrağı açarak desteklerini sürdürdüler.
Bu arada Belediye Başkanı Hacıoğlu, İlçe Jandarma Komutanı Binbaşı Abbas Çelik’i telefonla arayarak desteklerini iletti. Akabinde heyet halinde Binbaşı Çelik’i makamında ziyaret ettiler.

????????????????????????????????????


????????????????????????????????????


????????????????????????????????????


????????????????????????????????????


????????????????????????????????????


????????????????????????????????????


YORUM YAP

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.