Yaralı atmaca tedavisinin ardından doğaya bırakılacak - Reyhanli Gizem Gazetesi - Reyhanlının Bağımsız Siyasi Gazetesi Haberin Adersi- Güncel Haber Sitesi Reyhanlı'nın KalbiReyhanli Gizem Gazetesi – Reyhanlının Bağımsız Siyasi Gazetesi Haberin Adersi- Güncel Haber Sitesi Reyhanlı'nın Kalbi

23 Temmuz 2024 - 03:16

Yaralı atmaca tedavisinin ardından doğaya bırakılacak

Yaralı atmaca tedavisinin ardından  doğaya bırakılacak
Son Güncelleme :

05 Ocak 2021 - 10:00

Bu Haber 65 kez okunmuştur.
reklam

Reyhanlı ilçesinde bir evin bahçesine düşen ve sol ayak bileğinden yaralı olduğu görülen atmaca veterinerin ilk sağlık kontrolünden sonra Doğa Koruma Müdürlüğü’ne teslim edildi.
Reyhanlı ilçesinde, evlerinin bahçesinde oynayan Sinem Şanverdi ile Mustafa Demiri ve Mahmut Demiri isimli çocuklar, bahçeye düşen atmacanın hareket edememesi üzerine yakaladılar. Daha sonra ayağından yaralı olduğu belirlenen atmacayı veterinere götürdüler. Veteriner Abdurrahman Özdil, atmacanın sol ayak bileğinden yaralı olduğunu gördü, ilk tedavisini yaptı ve Doğa Koruma Müdürlüğü’ne teslim etti.
Özdil, hayırsever tarafından evlerinin bahçesinde bulunan atmacanın sol ayak bileğinden yaralı olduğunu belirterek, ilk tedavisinin yapıldığını ve tamamen iyileşmesinde sonra da doğaya bırakılacağını söyledi.

YORUM YAP

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.