YAYMAN; REYHANLI’NIN İÇME SUYU SORUNUNU ÇÖZÜYORUZ - Reyhanli Gizem Gazetesi - Reyhanlının Bağımsız Siyasi Gazetesi Haberin Adersi- Güncel Haber Sitesi Reyhanlı'nın KalbiReyhanli Gizem Gazetesi – Reyhanlının Bağımsız Siyasi Gazetesi Haberin Adersi- Güncel Haber Sitesi Reyhanlı'nın Kalbi

4 Aralık 2023 - 07:16

YAYMAN; REYHANLI’NIN İÇME SUYU SORUNUNU ÇÖZÜYORUZ

YAYMAN; REYHANLI’NIN İÇME SUYU SORUNUNU ÇÖZÜYORUZ
Son Güncelleme :

17 Ağustos 2023 - 18:06

Bu Haber 19 kez okunmuştur.
reklam

TBMM Dijital Mecralar Komisyon Başkanı ve AK Parti Hatay Milletvekili Hüseyin Yayman, Reyhanlı’da temaslarda bulundu.
Reyhanlı temasları kapsamında Milletvekili Yayman’a önceki dönem Milletvekili Hüseyin Şanverdi, Reyhanlı Belediye Başkanı Mehmet Hacıoğlu ve AK Parti İlçe Başkanı Mehmet Yumuşak da eşlik etti.
Milletvekili Yayman ilk olarak muhtarlarla kahvaltılı sohbet toplantısı gerçekleştirdi. Muhtarları tek tek dinleyip sorunlarını not eden ve ilgili Bakanları aynı anda arayıp çözüm arayan yayman, bu davranışıyla takdir topladı.
Milletvekili Yayman’ın toplantısına mahalle muhtarları yoğun ilgi gösterdi. Yayman, ilçede bir araya geldiği muhtarlarla sohbet etti, talepleri dinledi. Tüm muhtarları kendi mahallelerinde ziyaret edeceğini söyledi.
REYHANLI’IMIZIN İÇME SUYU SORUNU İÇİN AFAD VE İLLER BANKASI DEVREDE
Reyhanlılı vatandaşların susuzluk sorununun çözüme kavuştuğunu belirten Milletvekili Yayman, ilçe halkına müjde verdi.
Buradaki konuşmasında, ilçedeki su sorununun yeni açılacak kuyularla çözüleceğini belirten Yayman, “AFAD ile Cumhurbaşkanlığı Strateji ve Bütçe Başkanlığından toplam 350 milyon lira hibe için onay alındı. Bu hafta ihaleye çıkılacak.” dedi.
Yayman, DSİ tarafından 8 kuyu açıldığını, suyun analizinin yapıldığını ve yakın zamanda şehre verileceğini söyledi.
Yayman İller Bankası üzerinde yürütülen projenin hazır olduğunu ve bu hafta ihaleye çıkacağını belirtti.
CUMHURBAŞKANIMIZA TEŞEKKÜR EDERİZ
Yakın zamanda suyun ilçeye aktarılacağını ifade ederek, projeye desteğinden dolayı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a teşekkür etti.
Konuşmasında Hatay Büyükşehir’i göreve davet eden yayman, Expo için para bulan HBB içme suyu için para bulamamaktadır. Hatay halkının parası Expo’da yandaş şirketlere peşkeş çekilmiştir ifadelerini kullandı.
Reyhanlı Belediye başkanı Mehmet Hacıoğlu ise 21. Yüzyılda içme suyunun olmamasını kabul etmediklerini belirterek şehrimize suyu getirmek için desteğini esirgemeyen Cumhurbaşkanımıza ve Vekilimiz Yayman’a teşekkür ederiz dedi.

YORUM YAP

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.